ادامه یکه‌تازی جوکوویچ با قهرمانی در مسترز شانگهای


تنیسفا: نواک جوکوویچ با غلبه بر بورنا چوریچ، به مقام قهرمانی رقابت‌های مسترز شانگهای دست یافت.

 نواک جوکوویچ در ادامه درخشش خود در ماه‌های اخیر با پیروزی برابر بورنا چوریچ از کرواسی برای چهارمین بار قهرمان رقابت‌های تنیس مسترز شانگهای شد. تنیس‌باز صرب در فینال این رقابت‌ها که یک ساعت و ۳۷ دقیقه به طول انجامید با نتایج ۴-۶ ۳-۶ به برتری رسید و تعداد بردهای پیاپی خود را به عدد ۱۸ رساند.

جوکوویچ در مسیر رسیدن به دیدار پایانی، ژرمی شاردی، مارکو چکیناتو، کوین اندرسون و الکساندر زورف را نیز بدون از دست دادن ست شکست داده بود. چوریچ حریف او در فینال، روز گذشته توانسته بود راجر فدرر را در مرحله نیمه‌نهایی حذف کند.

دارنده ۱۴ عنوان گرند اسلم با قهرمانی در شانگهای، ۳۲ـمین جام خود در مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی و ۷۲ـمین عنوان دوران ورزشی‌اش را بدست آورد. او حالا در فهرست رکوردداران قهرمانی در مسابقات مسترز، با یک عنوان کم‌تر نسبت به رافائل نادال اسپانیایی در جایگاه دوم قرار دارد.

«نوله» پس از قهرمانی، در مورد مسابقه فینال گفت: «فوق‌العاده است. این هفته نقاط ضعف زیادی در بازی‌ام وجود نداشت. همه چیز عالی بود. در زدن ضربات سرویس، یکی از بهترین هفته‌های خود را گذراندم.»

تنیس‌باز اهل بلگراد که از سال ۲۰۰۹ به این سو، تنها چهار مسابقه از ۶۵ مسابقه‌ خود در خاک چین را واگذار کرده، در مورد عملکرد فوق‌العاده‌اش در این کشور آسیایی افزود: «بعید نیست که در زندگی قبلی‌ام اهل چین بوده‌ باشم. با حس و حالی که اینجا به من دست می‌دهد، تعجب نخواهم کرد اگر چنین باشد. یک چیز خاصی در اینجا وجود دارد که احساس می‌‌کنم در کشور خودم هستم»

جوکوویچ ۳۱ ساله در ماه‌های اخیر به غیر از مسابقات مسترز تورانتو تمامی عناوین مهم تور جهانی تنیس را به خود اختصاص داده است؛ او پس از ناکامی در آزاد فرانسه، با قهرمانی در گرند اسلم ویمبلدون نخستین قهرمانی بزرگ خود را پس از حدود دو سال کسب کرد و در ادامه، رقابت‌های مسترز سینسیناتی، گرند اسلم یو اس اوپن و مسترز شانگهای را یکی پس از دیگری فتح کرد.

جوکوویچ در رده‌بندی جدید که فردا منتشر می‌شود، جای فدرر را در رتبه دوم خواهد گرفت و فاصله‌اش با نادال در صدر جدول را به ۲۱۵ امتیاز کاهش خواهد داد. او هم‌چنین مبلغ ۱,۳۶۰,۵۶۰ دلار جایزه نقدی مسابقات را نیز با خود به خانه برد.

اضافه می‌شود در بخش دو نفره مسابقات شانگهای، مارسلو ملو و لوکاژ کوبت با پیروزی مقابل جیمی ماری و برونو سوارز، عنوان قهرمانی را از آن خود کردند. (نتیجه: ۲-۶ ۴-۶)

به این مطلب امتیاز بدهید

[تعداد: 16 میانگین: 2.8]