بازگشت جوکوویچ به صدر تنیس جهان


تنیسفا: تنیس‌باز صرب روز دوشنبه ۱۴ آبان ماه پس از حدود ۲ سال مجدداً در صدر رده‌بندی جهانی تنیس مردان قرار گرفت.

این برای چهارمین بار است که «نوله» موفق می‌شود در طول دوران حرفه‌ای خود، به جایگاه شماره یک تنیس جهان برسد. او پیش از این ۲۲۳ هفته را در این جایگاه سپری کرده است.

تنیس‌بازهایی که بیشترین تعداد هفته را در صدر جدول رده‌بندی بوده‌اند:

بازیکنتعداد هفته
راجر فدرر۳۱۰
پیت سمپراس۲۸۶
ایوان لندل۲۷۰
جیمی کانرز۲۶۸
نواک جوکوویچ۲۲۴
رافائل نادال۱۹۶

جوکوویچ که چهار ماه پیش تا رتبه ۲۲ـم جهان سقوط کرده بود، اولین‌ تنیس‌بازی است که در ۱۸ سال اخیر توانسته در طول یک فصل، از رتبه پایین‌تر از ۲۰ تا رتبه نخست صعود کند. پیش از او، مارات سافین روس در سال ۲۰۰۰ از رتبه ۳۸ به رتبه اول رسیده بود.

فروشگاه اینترنتی تنیسفا؛ خرید محصولات نواک جوکوویچ

تنیس‌باز متولد بلگراد درباره این دستاورد خود گفت: «وقتی اتفاقاتی که طی این مدت برایم افتاد را مرور می‌کنم، می‌بینم که رسیدن دوباره به این جایگاه واقعاً دستاورد فوق‌العاده‌ای برای من است. قطعا خیلی خوشحال هستم و احساس غرور می‌کنم.»

جوکوویچ ابتدای سال ۲۰۱۸ درحالی به میادین بازگشت که انتظار می‌رفت پس از مرخصی شش ماهه‌ای که به علت مصدومیت از ناحیه آرنج گرفته بود، بتواند در فصل جدید به روزهای خوبش برگردد، اما چنین نشد و تنیس‌باز صرب در آزاد استرالیا ناکام ماند تا سرانجام به انجام عمل جراحی بر روی آرنج دست راستش رضایت بدهد. او اندکی بعد، به این امید که شرایط بازگشتش به دوران اوج مهیا شود، همکاری با مربی سابقش یعنی ماریان وایدا را نیز از سر گرفت. با این وجود، حتی خود او هم در آن زمان تصور می‌کرد که در چنین زمان کوتاهی بتواند به صدر تنیس جهان بازگردد:
«گرچه همیشه به خودم باور دارم اما اگر پنج ماه پیش به من می‌گفتید قرار است چند ماه دیگر شماره یک شوم، با توجه به شرایط آن موقع به شما می‌گفتم خیلی بعید است.»

به این مطلب امتیاز بدهید

[تعداد: 10 میانگین: 2.7]