باشگاه تنیس آرشا افتتاح شد


باشگاه تنیس آرشا روز جمعه مورخه ۸ شهریور ماه ۱۳۹۸ طی مراسمی با حضور جمعی از اهالی ورزش و هنر افتتاح شد.

به گزارش تنیسفا، باشگاه تنیس هارد کورت آرشا که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در روستای خانلق در ۳۰ کیلومتری جنوب تهران احداث شده است، عصر روز جمعه رسماً آغاز به کار کرد.

باشگاه آرشا دارای ۵ زمین هارد داخل سالن و ۲ زمین هارد رو باز است که در نوع خود در سطح کشور بی‌نظیر محسوب می‌شود. این باشگاه مجلل و مدرن که با رعایت بالاترین استانداردهای جهانی ساخته شده، از امکانات رفاهی و ورزشی دیگری نیز برخوردار است که از آن جمله می‌توان به سالن بدنسازی، استخر، حوضچه‌های آب‌درمانی، سونا، رستوران، کافی‌شاپ، جاده تندرستی، فروشگاه لوازم تنیس، پارکینگ، رختکن، اتاق جلسات، لانژ و … اشاره کرد.

زمین سرپوشیده باشگاه آرشا

زمین‌های رو باز این مجموعه در عمق ۱۰ متری از سطح زمین قرار دارند تا جریان باد هنگام بازی کردن مزاحمتی برای بازیکنان ایجاد نکند. زمین‌های این مجموعه توسط پیمانکاران خارجی و مطابق با استاندارد فدراسیون جهانی تنیس ساخته شده و از نظر سرعت (Court Pace) در دسته “Medium Slow” قرار دارند.

زمین‌های رو باز باشگاه آرشا

شاهرخ کشاورز، کارشناس تنیس و دبیر سابق فدراسیون تنیس ایران که در مراسم افتتاحیه باشگاه حضور داشت، در خصوص اهداف ساخت این باشگاه گفت: «باشگاه آرشا دارای زمین‌های استاندارد هارد می‌باشد که از این نظر بسیار منحصر به فرد است. ما همیشه در کشور از این نظر دچار کمبود بود‌ه‌ایم و مجموعه‌ای که دارای زمین‌های استاندارد هارد کورت باشد در اختیار نداشتیم. بسیاری از مسابقات بین‌المللی روی زمین‌های هارد برگزار می‌شود و به همین دلیل نیاز به تأسیس چنین باشگاه‌هایی همواره در کشور حس می‌شد.»

دیدار افتتاحیه باشگاه آرشا بین محرم خدایی و امیر مهذب‌نیا

محرم خدایی اسطوره تنیس کشورمان که در دیدار افتتاحیه باشگاه آرشا مقابل امیر مهذب‌نیا بازیکن سابق تیم دیویس کاپ ایران به میدان رفت، درباره این باشگاه اظهار داشت: «آرشا باشگاه بسیار خوبی است‌ و نظیر آن را تا به حال در ایران ندیده‌ام. حتی در کشور آمریکا که من بازی می‌کنم نیز چنین باشگاهی با این امکانات کمتر پیدا می‌شود. از براداران جلیل‌وند بابت احداث این باشگاه تشکر می‌کنم.»  

امیر مهذب‌نیا، ملی‌پوش سابق کشورمان نیز در همین‌باره عنوان کرد: «خیلی خوشحالم که در جشن افتتاحیه باشگاه آرشا حضور داشتم. آرشا کلاب با سبک بسیار مدرنی ساخته شده و مانند آن در خیلی از نقاط دنیا پیدا نمی‌شود. امکانات این باشگاه باعث افتخار هر ایرانی است.»

 آرشا کلاب توسط براداران جلیل‌وند و با هدف فراهم کردن محیطی آرام و به دور از شلوغی‌های شهر در جنوب استان تهران ساخته شده است و امکانات متنوعی را در اختیار علاقه‌مندان به ورزش تنیس قرار می‌دهد. امیر جلیل‌وند با اشاره به این موضوع گفت: «قبل از ساخت آرشا کلاب از باشگاه‌های زیادی در نفاط مختلف جهان دیدن کردیم و فکر می‌کنم این باشگاه در سطح جهان کم‌نظیر باشد. باور دارم که آرشا پروژه‌ای ماندگار برای کشور است و امیدوارم افرادی که در ایران زندگی می‌کنند و وطن خودشان را دوست دارند بتوانند از امکانات آن استفاده کنند.»

لازم به ذکر است این باشگاه به منظور حفظ کیفیت خدمات خود تنها به صورت محدود عضو می‌پذیرد. برای اطلاع از شرایط و نحوه عضویت در آرشا کلاب می‌توانید با شماره تلفن ۸۷۳۶ (۰۲۱) تماس حاصل فرمایید و یا به وب‌سایت «آرشا کلاب» مراجعه نمایید.

گزارش تصویری از مراسم افتتاحیه باشگاه تنیس آرشا

 

Write a Comment