تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۹؛ حذف نواک جوکوویچ از رقابت‌ها


مدافع عنوان قهرمانی به دلیل مصدومیت مجبور به کناره‌گیری شد.

تنیسفا – تورنمنت گرند اسلم آزاد آمریکا شب گذشته و بامداد امروز در هفتمین روز خود ادامه یافت و در مهم‌ترین دیدار، استن واورینکا با کناره‌گیری نواک جوکوویچ در میانه مسابقه به مرحلۀ یک‌چهارم نهایی راه یافت.

مرد اول تنیس جهان که مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها به‌شمار می‌رفت، در ابتدای ست سوم و درحالی‌که دو ست نخست را به حریف سوییسی واگذار کرده بود به دلیل آسیب‌دیدگی شانه از ادامه بازی کناره‌گیری کرد. (نتیجه: ۱-۲ ۵-۷ ۴-۶)

جوکوویچ در ۳ دیدار قبلی خود نیز از آسیب‌دیدگی شانه رنج می‌برد اما در مسابقه با واورینکا، درد وی به حدی بود که نتوانست مسابقه را به انتها برساند.

به این ترتیب بازیکن اهل بلگراد که به‌دنبال ۱۷ـمین عنوان گرند اسلم خود بود، در نیمه راه مجبور به کناره‌گیری شد. او در ۵ گرند اسلم اخیر موفق شده بود ۴ مرتبه جام این رقابت‌های ۴ گانه را بالای سر ببرد.

اما واورینکا با غلبه بر «صربیناتور» موفق شد دومین پیروزی متوالی خود را برابر جوکوویچ به‌ دست آورد. پیروزی قبلی او نیز در فینال یو اس اپن ۲۰۱۶ اتفاق افتاد.

تنیس‌باز اهل لوزان که برای فتح دومین عنوان خود در چهارمین گرند اسلم سال تلاش می‌کند، در مرحلۀ ۱/۴ پایانی با دنیل مدودف روس دیدار می‌کند.

مدودف که این روزها کسی جلودار او نیست، روز گذشته موفق شد دومینیک کوفر آلمانی را در ۴ ست شکست دهد و برای نخستین بار به جمع ۸ نفر برتر یک تورنمنت گرند اسلم برسد. (نتیجه: ۶-۷ ۲-۶ ۳-۶ ۶-۳)

واورینکا و مدودف در دور ۱/۴ نهایی برای دومین بار با یک‌دیگر روبه‌رو خواهند شد. در تنها رویارویی این دو که در دور نخست ویمبلدون ۲۰۱۷ اتفاق افتاد، مدودف موفق شد در ۴ ست به پیروزی برسد.

ست لباس راجر فدرر در یو اس اپن ۲۰۱۹ از برند یونیکلو – فروشگاه تنیسفا

در مسابقۀ دیگر، راجر فدرر قهرمان ۵ دورۀ یو اس اپن به یک پیروزی رعدآسا دست یافت؛ استاد سوئیسی تنها به ۷۸ دقیقه زمان نیاز داشت تا داوید گوفن بلژیکی را در سه ست متوالی مغلوب کند و برای سیزدهمین بار به ۱/۴ پایانی آزاد آمریکا راه یابد. (نتیجه: ۰-۶ ۲-۶ ۲-۶)

گریگور دیمیتروف بلغار حریف فدرر در دور بعد خواهد بود؛ مرد شمارۀ ۷۸ جهان که مصدومیت شانه مانع کسب نتایج دلخواهش در ماه‌های اخیر شده بود، با صعود به جمع ۸ نفر برتر در فلاشینگ مدوز نشان داد که در مسیر بازگشت به روزهای خوب خود قرار دارد.

در مسابقات بخش زنان، سرینا ویلیامز اسطورهٔ آمریکایی تنیس جهان با غلبه بر پترا مارتیچ کروات به ۱/۴ نهایی اپن آمریکا رسید. (نتیجه: ۴-۶ ۳-۶) این ۵۲ـمین حضور ویلیامز کهنه‌کار در مرحلهٔ یک‌چهارم پایانی یک گرند اسلم به شمار می‌رود.

ویلیامز در دور بعد با چیانگ وانگ از چین به رقابت‌ خواهد پرداخت؛ وانگ روز گذشته توانست با خلق یک شگفتی، اشلی بارتی نفر دوم تنیس زنان و قهرمان رولان گاروس ۲۰۱۹ را در دو ست پیاپی مغلوب کند و به مرحلۀ بعد برسد. (نتیجه: ۴-۶ ۲-۶)

کارولینا پلیشکووا نایب قهرمان سابق اوپن آمریکا اما با شکست برابر یوهانا کونتوا از بریتانیا از صعود به یک‌چهارم پایانی باز ماند. (نتیجه: ۵-۷ ۳-۶ ۷-۶)

Write a Comment