تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰؛ صعود بی‌دردسر فدرر و جوکوویچ به دور سوم/گاف حریف اوساکا در مرحله بعد


 در سومین روز از مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا، نواک جوکوویچ و راجر فدرر، بخت‌های دوم و سوم قهرمانی با پیروزی مقابل رقبایشان راهی دور سوم شدند. در بخش زنان نیز سرینا ویلیامز، اشلی بارتی، نائومی اوساکا و کارولینا پلیشکووا توانستند حریفان خود را کنار بزنند و به دور بعدی صعود کنند.

تنیسفا – دور دوم مسابقات اپن استرالیا امروز، چهارشنبه ۲ بهمن ماه، با برگزاری بازی‌های پایین جدول آغاز شد و نواک جوکوویچ نفر دوم تنیس جهان با برتری آسان مقابل حریفی از ژاپن، تاتسوما ایتو به دور سوم رقابت‌ها راه یافت. (نتیجه: ۲-۶ ۴-۶ ۱-۶)

مدافع عنوان قهرمانی مسابقات در مرحلۀ بعد با یوشی‌هیتو نیشی‌یوکا دیگر ژاپنی حاضر در رقابت‌ها مسابقه می‌دهد. نی‌شی‌یوکا ۲۴ ساله امروز توانست دن اونس تنیس‌باز بریتانیایی و سید ۳۰ مسابقات را شکست دهد.

در مسابقۀ مهم دیگر، راجر فدرر قهرمان ۲۰ گرند اسلم و حریف احتمالی جوکوویچ در دور نیمه‌پایانی در مسابقۀ دوم خود نیز خوش درخشید و با پیروزی ۰-۳ برابر فیلیپ کرایینوویچ صرب، راهی دور سوم مسابقات شد. (نتیجه: ۱-۶ ۴-۶ ۱-۶)

استاد سوئیسی با این پیروزی ۹۹ـمین برد خود در نخستین گرند اسلم سال را کسب نمود.

حریف فدرر در مرحلۀ بعد، جان میلمن از کشور میزبان است. میلمن سابقۀ پیروزی مقابل فدرر را در رقابت‌های اپن آمریکا ۲۰۱۸ دارد.

کانال‌های پوشش‌دهنده مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا (اوپن استرالیا)

استفانوس سیتسیپاس جوان اهل آتن و سید ششم مسابقات هم با انصراف فیلیپ کولشرایبر بدون انجام بازی به دور بعد راه یافت.

متئو برتینی، تنیس‌باز جوان ایتالیایی اما با شکست مقابل تنیس سندگرن آمریکایی از دور رقابت‌ها کنار رفت. گریگور دیمیتروف بلغار بخت ۱۸ـم قهرمانی هم از بازندگان روز سوم بود. او در دیداری ۵ سته که ۴ ساعت و ۱۹ دقیقه به طول انجامید تسلیم تامی پاول تنیس‌باز ۲۲ سالۀ آمریکایی شد و از گردونۀ رقابت‌ها کنار رفت. (نتیجه: ۶-۷ ۷-۶ ۶-۳ ۶-۷ ۴-۶)

فابیو فونینی ایتالیایی همانند دیدار دور نخست خود به سختی و در ۵ ست از سد جردن تامپسن استرالیایی گذشت. این دیدار ۴ ساعت و ۵ دقیقه طول کشید.

دیگو شوارتزمن، مارین چیلیچ، روبرتو باتیستا آگوت و میلوس رائونیچ نیز با غلبه بر حریفان به مرحلۀ سوم اپن استرالیا صعود کردند.

در بخش زنان، مدعیان قهرمانی مسابقات خود را با پیروزی پشت سر گذاشتند؛ اشلی بارتی نفر تنیس زنان به‌راحتی پولونا هرتزوگ را شکست داد. (نتیجه: ۴-۶ ۱-۶)

بارتی در مرحلۀ بعد با النا ریباکینا تنیس‌باز اهل قزاقستان و نفر ۲۶ جهان به رقابت‌ خواهد پرداخت.

نائومی اوساکا قهرمان سال گذشتۀ اپن استرالیا نیز در زمان یک ساعت و ۲۰ دقیقه سای‌سای ژنگ از چین را از پیش رو برداشت. (نتیجه: ۴-۶ ۲-۶)

اوساکا در دور بعد در یکی از نبردهای تماشایی بخش زنان باید به مصاف کوکو گاف پدیدۀ ۱۵ سالۀ آمریکایی برود؛ گاف امروز با وجود واگذاری ست اول به سورانا کریسته‌آ در دو ست بعدی او را شکست داد تا در سومین گرند اسلم پیاپی خود به دور سوم راه پیدا کند. گاف درحالی در این مسابقه پیروز شد که در ست سوم نیز ۳-۰ از حریف خود عقب افتاده بود.

سرینا ویلیامز اسطورۀ آمریکایی تنیس جهان نیز تامارا زیدانشک بازیکن اهل اسلوونی را به‌راحتی شکست داد و به دور سوم رسید. (نتیجه: ۳-۶ ۲-۶)

Write a Comment