تنیس لندن ۲۰۱۹؛ دوئل راجر فدرر و نواک جوکوویچ برای صعود به نیمه‌نهایی


راجر فدرر و نواک جوکوویچ از ساعت ۲۳:۳۰ امشب در دیداری حساس برای راه‌یابی به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات فینال تور جهانی به مصاف هم می‌روند.

تنیسفا – این برای ۴۹ـمین بار است که فدرر و جوکوویچ با یک‌دیگر روبرو می‌شوند. در مصاف‌های رو در رو تنیس‌باز صرب ۲۶-۲۲ از حریف سوییسی پیش است. دیدار امشب هم‌چنین ۶ـمین رویارویی این دو در مسابقات فینال تور جهانی به شمار می‌رود. در ۵ مسابقه قبلی،‌ جوکوویچ ۳ مرتبه پیروز میدان بوده از جمله در آخرین دیدارشان در فینال سال ۲۰۱۵.

تنیس‌باز اهل بلگراد در خصوص مصاف پیش رو گفت: «من و راجر امشب یک نبرد رو در رو داریم؛ برنده به نیمه‌نهایی می‌رسد و بازنده حذف می‌شود. به همین سادگی.»

با پیروزی دیشب نادال برابر مدودف، جوکوویچ حالا تنها در صورتی می‌تواند فصل را در رتبه یک به پایان برساند که قهرمان این مسابقات شود. او در صورت قهرمانی به ششمین عنوان خود در مسابقات فینال تور جهانی می‌رسد و با رکورد فدرر برابری می‌کند.

فدرر در خصوص رویارویی با جوکوویچ گفت: «هیجان‌ زیادی برای این مسابقه دارم. باید روی بازی خودم تمرکز کنم. فارغ از اینکه به چه چیزی برای پیروزی در این مسابقه نیاز دارم، امیدوار هستم که بتوانم بازی خوبی ارائه بدهم.»

فدرر و جوکوویچ هر دو در مرحله گروهی از تیم شکست خوردند و با توجه به قطعی بودن صعود تیم و حذف برتینی، دیدار امشب تکلیف نفر دوم صعودکننده از گروه بیورن بورگ را مشخص خواهد کرد.

اضافه می‌شود در دیگر دیدار این گروه نیز دومینیک تیم و متئو برتینی از ساعت ۱۷:۳۰ با هم روبرو می‌شوند. نتیجه این دیدار تاثیری در تعیین نفرات صعودکننده نخواهد داشت.

Write a Comment