تنیس لندن ۲۰۱۹؛ دومینیک تیم با شکست نواک جوکوویچ در دیداری تماشایی به نیمه‌نهایی رسید


چهره اولین بازیکن راه‌یافته به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات فینال تور جهانی در لندن مشخص شد.

تنیسفا – دومینیک تیم تنیس‌باز اتریشی در دیداری تماشایی و نزدیک از سد نواک جوکوویچ عبور کرد و با کسب دومین پیروزی خود در دور گروهی صعودش به نیمه‌نهایی را قطعی کرد.

مرد شماره ۵ تنیس جهان در این مسابقه که یکی از زیباترین دیدارهای این فصل بود، توانست حریف نامدار خود را با ارائه نمایشی هجومی در سه ست (۶-۷ ۳-۶ ۷-۶) مغلوب کند.

در ست سوم که هیجان مسابقه به اوج خود رسید تیم دو بار موفق به شکستن سرویس جوکوویچ شد، اما هر دو بار بازیکن صرب به بازی بازگشت تا این ست نیز همانند ست اول به تایبریک برسد. در تا‌یبریک جوکوویچ ابتدا ۴ بر ۱ پیش افتاد، اما تیم که خیال باختن نداشت نا امید نشد و در نهایت ۷ بر ۵ حریف سرسخت خود را مغلوب کرد و برنده بازی شد.‌

جوکوویچ پس از شکست برابر تیم در تمجید از حریف اتریشی خود گفت: «‌او امشب تک‌تک ضربات خود را با نهایت قدرت می‌زد؛ فکر‌ نمی‌کنم مسابقه‌های زیادی را قبلاً مثل این مسابقه تجربه کرده باشم که در آن حریفم از همان امتیاز اول به این صورت بازی کند. پیش از مسابقه می‌دانستم که تیم می‌تواند در سطح بالایی بازی کند، اما او در این مسابقه واقعاً فوق‌العاده بود.»

تیم که در روز نخست بازی‌ها نیز راجر فدرر را شکست داده بود، با پیروزی برابر جوکوویچ به عنوان صدرنشین گروه بیورن بورگ و برای اولین بار به نیمه‌نهایی رقابت‌های لندن رسید.

وی نخستین بازیکن اتریشی از سال ۱۹۷۲ به این سو است که حضور در جمع ۴ نفر برتر مسابقات فینال تور جهانی را تجربه می‌کند.

پیش از این دیدار نیز راجر فدرر موفق شد متئو برتینی ایتالیایی را در دو ست (۳-۶ ۶-۷) شکست دهد تا امیدش برای صعود از دور گروهی هم‌چنان زنده بماند.

بدین ترتیب، دیدار جوکوویچ و فدرر در روز پنج‌شنبه، حکم مرگ و زندگی را برای این دو بازیکن دارد و تکلیف دیگر بازیکن صعودکننده از گروه دوم مسابقات را مشخص خواهد کرد.

تیم نیز روز پنج‌شنبه در سومین دیدار خود از مرحلهٔ گروهی با متئو برتینی مسابقه می‌دهد. برتینی ایتالیایی که اولین حضور خود این مسابقات را تجربه می‌کند با دو شکست دیگر شانسی برای صعود ندارد و دیدارش برابر تیم تشریفاتی خواهد بود.

Write a Comment