تنیس لندن ۲۰۱۹؛ نادال با شکست سیتسیپاس امیدش به صعود را زنده نگه داشت / مصاف «فدال» در نیمه‌نهایی در گرو پیروزی مدودف


تنیس‌باز‌ جنگنده اسپانیایی باز هم پس از شکست در ست نخست به بازی بازگشت و پیروز شد.

تنیسفا – رافائل نادال در آخرین مسابقه خود در مرحله گروهی مسابقات فینال تور جهانی به رغم واگذاری ست اول موفق شد استفانوس سیتسیپاس را ۲ بر یک مغلوب کند.

نتیجه: ۵-۷ ۴-۶ ۷-۶

این پیروزی اما برای صعود نادال به نیمه‌نهایی کافی نیست و او حالا باید چشم به دیدار زورف و مدودف بدوزد، چراکه او تنها در صورتی به نیمه‌نهایی می‌رسد که مدودف‌ امشب زورف را (با هر نتیجه‌ای) شکست بدهد و اگر این اتفاق بیفتد روز شنبه شاهد نبرد فدرر و نادال در نیمه‌نهایی خواهیم بود.

زورف با پیروزی در مسابقه امشب همانند نادال دو برده می‌شود ولی به دلیل درصد ست برده بالاتر نسبت به نادال به نیمه‌نهایی راه پیدا خواهد کرد.

آنچه در بازی گذشت…

نادال در این مسابقه همانند دو بازی قبلی خود شروع محتاطانه‌ای داشت و تلاش کرد تا بازی را با تاکتیک همیشگی خود یعنی هدف قرار دادن بک‌هند حریف اداره کند. اما این تاکتیک او جواب نداد و تنیس‌باز جوان یونانی توانست ست اول را در تایبریک به سود خود خاتمه دهد تا نادال در آستانه حذف از بازی‌ها قرار بگیرد. در ست دوم اما جریان بازی عوض شد؛ ماتادور که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت به بازی هجومی رو آورد و بر سرعت و تنوع ضربات خود افزود و موقعیت‌های زیادی را در گیم‌های حریف یونانی برای خود ایجاد کرد. تلاش‌های نادال بالاخره در گیم نهم نتیجه داد و او در این گیم سرویس سیتسیپاس را شکست و ۵ بر ۴ پیش افتاد تا با پیروزی در گیم بعدی ست دوم را ۶ بر ۴ به پایان برساند. در ست سوم نیز نادال به بازی خوب خود ادامه داد و با نتیجه ۷ بر ۵ به برتری رسید‌.

Write a Comment