حذف نادال از مسابقات تنیس ۵۰۰ امتیازی آکاپولکو با شکست برابر کیریوس


نیک کیریوس در دیداری جنجالی و تماشایی پس از آنکه سه مرتبه رافائل نادال را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت بر او غلبه کرد‌.

تنیسفا – نیک کیریوس تنیس‌باز ۲۳ استرالیایی در دیداری جذاب که بیش از سه ساعت به طول انجامید، توانست رافائل نادال، بخت اول قهرمانی مسابقات آکاپولکو را شکست دهد و به دور یک‌چهارم نهایی این رقابت‌ها صعود کند. (نتیجه: ۶-۷ ۶-۷ ۶-۳)

کیریوس که در تای‌بریک پایانی ۳-۶ عقب افتاده بود، پس از آنکه ۳ مرتبه نادال را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت، موفق به شکست او شد.

این سومین پیروزی بازیکن اهل کانبرا برابر ماتادور اسپانیایی بود. این دو حالا در شمار بازی‌های رودررو، ۳-۳ برابر هستند.

دیدار امروز اما خالی از حاشیه نبود و حرکات کیریوس در زمین (از جمله زدن سرویس از زیر) سبب عصبانیت حریف نامدارش شد، طوری‌که در آخر مسابقه و به هنگام دست دادن نادال برخورد سردی با او داشت.

مرد شماره ۲ تنیس جهان پس از مسابقه گفت: «من فکر نمی‌کنم نیک آدم بدی است، اتفاقا آدم خوش‌قلبی است، او استعداد زیادی دارد و می‌تواند در مسابقات گرند اسلم‌ قهرمان شود، اما احترامی برای حریف، تماشاگران و خودش قائل نیست.»

کیریوس نیز در پاسخ به صحبت‌های نادال به خبرنگاران گفت: «ما انسان‌های متفاوتی هستیم. نادال چیزی درباره من و اتفاقات زندگی من نمی‌داند…. او هنگام دریافت‌ سرویس هم وقت تلف می‌کند؛ درصورتی‌که طبق قوانین، بازیکن دریافت‌کننده موظف است خودش را با بازیکن زننده سرویس و ریتم بازی او هماهنگ کند.»

کیریوس در دور بعد با استن واورینکا دیدار می‌کند. واورینکا در دور یک‌هشتم پایانی استیو جانسن آمریکایی را در دو ست و با نتایج ۷-۶ و ۶-۴ شکست داد.