حمایت تنیس‌بازان رنگین‌پوست جهان از اعتراضات آمریکا


تنیسفا – همزمان با اعتراضات گسترده علیه نژادپرستی در آمریکا که از چند روز پیش به دنبال مرگ دلخراش یک شهروند آمریکایی آفریقایی‌تبار در شهر مینیاپولیس آغاز شد، گروهی از تنیس‌بازان رنگین‌پوست جهان جنبشی را با شعار «راکت‌ات را زمین بگذار و دست‌هایت را بالا ببر» به راه انداختند.

سرینا ویلیامز، نائومی اوساکا، جو‌ ویلفرد سونگا، جیمز بلیک، فرانسیس تیافو، کوکو گاف از جمله بازیکنان نامداری هستند که تاکنون به این جنبش پیوسته‌اند.

در این میان اما برخی دیگر از تنیس‌بازان نیز نسبت به تخریب و غارت اموال عمومی در آمریکا واکنش نشان داده‌ و خواهان برخورد با معترضین شدند، از جمله جان ایزنر در واکنش به تخریب کلیسای قدیمی سنت جانز در واشینگتن در حساب توییتر نوشت: «این یک کلیسای تاریخی ۲۰۵ ساله است، این صحنه‌ها تأسف‌آور است. آشوب‌طلب‌ها را دستگیر کنید»

در مقابل، نائومی اوساکا ستاره دو رگه آمریکایی/ژاپنی که حضور فعالی در جنبش اعتراضی اخیر دارد بدون اشاره به نام ایزنر نوشت: «افرادی را می‌بینیم که در ابتدای اعتراضات [که رفتار مردم صلح آمیز بود] صدایی از آن‌ها شنیده نمی‌شد، اما به محض اینکه تظاهرات رو به خشونت گذاشت و غارت‌ها آغاز شد، به توییتر آمده‌اند و هر لحظه اطلاع‌رسانی می‌کنند و از احساسات خود می‌گویند»

Write a Comment