دست یاری رافائل نادال به سوی سیل‌زدگان مایورکا


 تنیسفا: درحالی‌که تنیس‌بازان برتر جهان این هفته در مسابقات مسترز شانگهای مشغول رقابت با یک‌دیگر هستند، رافائل نادال مرد شماره یک تنیس جهان در زادگاهش مایورکا به یاری سیل‌زدگان شتافته است.

بر اساس گزارش رسانه‌های محلی، جاری شدن سیل در شهر سن یورنز در منطقه مایورکا تاکنون جان ۱۰ نفر را گرفته است. در همین حال، رافائل نادال که خود برای امدادرسانی آستین‌هایش را بالا زده، درهای آکادمی‌اش در مانوکور را نیز به روی سیل‌زدگان گشوده است. ماتادور در توییترش نوشت:

«امروز روز تلخی برای مایورکا است. به خانواده قربانیان و مصدومان این سیل مهیب در سن یورنز تسلیت می‌گویم. درهای آکادمی من به روی کسانی‌ که نیاز به مکانی برای اسکان دارند، باز است.»

وب‌سایت روزنامه اسپانیایی AS نیز ویدیویی از این ستاره اسپانیایی منتشر کرده که او را با چکمه در حال پاکسازی گل و لای نشان می‌دهد. تصویر کمک‌رسانی نادال بازتاب گسترده‌ای در روزنامه‌های معروف اسپانیا و جهان داشته است.

رافائل نادال بر روی صفحه نخست روزنامه مارکا در اسپانیا

تصویر رافائل نادال بر روی صفحه اول روزنامه تایمز در بریتانیا

اضافه می‌شود رافائل نادال که پس از مصدومیت در مرحله نیمه‌نهایی گرند اسلم آزاد آمریکا، از رقابت‌های پکن و شانگهای انصراف داد، امیدوار است در مسابقات مسترز پاریس به میادین بازگردد.

به این مطلب امتیاز بدهید

[تعداد: 3 میانگین: 3.3]