راجر فدرر با شکست مقابل بورنا چوریچ از راه‌یابی به فینال مسترز شانگهای بازماند


تنیسفا: راجر فدرر، بخت نخست قهرمانی رقابت‌های تنیس مسترز شانگهای، در مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها مغلوب بورنا چوریچ شد.

در این مسابقه که یک ساعت و ۱۴ دقیقه به طول انجامید، فدرر در دو ست و با نتایج مشابه ۴-۶ از حریف کروات خود شکست خورد. فدرر سال گذشته با شکست نادال در فینال، قهرمان این رقابت‌ها شده بود.

تنیس‌باز ۳۷ ساله سوییسی که امسال در مسابقات چمن هاله نیز از چوریچ شکست خورده بود، پس از این بازی گفت: «فکر می‌کنم بورنا امروز بهتر از من بود. ضرباتش قدرت بیشتری داشت و بهتر سرویس زد. او موقعیت‌های بیشتری داشت، ضمن اینکه من در هر دو ست شروع بدی داشتم. مجموع این دو عامل در شانگهای که شرایط بازی سریع است، تعیین کننده است.»

این هفتمین شکست فدرر در برابر ۳۹ پیروزی وی در فصل ۲۰۱۸ بود.

در سوی مقابل، چوریچ ۲۱ ساله با این پیروزی‌ برای اولین بار به دیدار پایانی یک تورنمنت مسترز راه یافت. او پس از مسابقه گفت: «این قطعاً یکی از بهترین‌ مسابقه‌هایی بود که تاکنون بازی کرده‌ام. سعی کردم از زوایا به خوبی استفاده کنم. در این بازی بالاتر از استاندارد همیشگی‌ام ظاهر شدم.»

چوریچ در فینال به مصاف نواک‌ جوکوویچ می‌رود. جوکوویچ نیز در دیدار نخست مرحله نیمه‌نهایی موفق شد به راحتی و با نتیجه دو بر صفر (۱-۶ – ۲-۶) ساشا زورف آلمانی را از پیش رو بردارد. تنیس‌باز صرب با این پیروزی تعداد بردهای پیاپی‌اش را به عدد ۱۷ رساند.

جوکوویچ و چوریچ تاکنون ۲ بار با یک‌دیگر بازی کرده‌اند که تنیس‌باز صرب در هر دو دیدار بدون واگذار کردن ست به برتری رسیده است.

اضافه می‌شود جدا از هر نتیجه‌ای که در بازی فردا رقم بخورد، نواک‌ جوکوویچ در رده‌بندی بعدی که روز دوشنبه منتشر می‌شود، بالاتر از فدرر در رتبه دوم قرار خواهد گرفت.

دیدار فینال انفرادی مسترز شانگهای ۲۰۱۸ بعد از ساعت ۱۲ ظهر به وقت ایران انجام خواهد گرفت.

به این مطلب امتیاز بدهید

[تعداد: 7 میانگین: 3.4]