راجر فدرر دعوت عربستان سعودی برای بازی در جام شاهزاده سلمان را رد کرد


تنیسفا: درحالی‌که نواک جوکوویچ و رافائل نادال برای حضور در مسابقه نمایشی جده دچار تردید شده‌اند، راجر فدرر از رد دعوت عربستان سعودی خبر داد.

تنیس‌باز سوییسی که برای شرکت در مسابقات مسترز پاریس در این شهر به سر می‌برد، روز گذشته در همین خصوص به خبرنگاران گفت: «از من نیز دعوت شد. اما نمی‌خواستم در آن تاریخ آن‌جا بازی کنم. بنابراین خیلی زود تصمیمم را گرفتم.»

حدود سه هفته پیش، ترکی آل شیخ، وزیر عربستان سعودی اعلام کرد که جوکوویچ و نادال در روز ۲۲ دسامبر سال جاری، یک دیدار نمایشی در شهر جده برگزار خواهند کرد.

اعلام این خبر و هم‌زمان شدن آن با رسوایی قتل جمال خاشقچی موجب شد تا بسیاری از داخل و خارج جامعه تنیس از این دو تنیس‌باز بخواهند که از حضور در این مسابقه خودداری کنند.

نادال روز گذشته اعلام کرد که دعوت از او برای حضور در این مسابقه مدت‌ها پیش صورت گرفته و او پس از اتفاقات اخیر، در حال ارزیابی مجدد شرایط است: «قرار این بازی یک سال پیش گذاشته شد. می‌دانم که اتفاق بدی در داخل کنسول‌گری عربستان افتاده است. تیم من مشغول بررسی اوضاع است. امیدوارم نتیجه زودتر مشخص شود.»

بیشتر بخوانید: هشدار عفو بین‌الملل به نادال و جوکوویچ در مورد دیدار نمایشی جده

جوکوویچ نیز با بیان این‌که ترجیح می‌دهد وارد مسائل سیاسی نشود، گفته که در حال بررسی جوانب مختلف ماجرا است: «متوجه اتفاقی که افتاده هستم. قطعا خیلی ناراحت کننده است. اما من همیشه سعی کرده‌ام حرفه‌ای برخورد کنم و به تعهداتم به دیگران پای‌بند باشم. ما به اطلاعات بیشتری نیاز داریم تا بتوانیم تصمیمی منطقی بگیریم.»

سازمان عفو بین‌الملل چندی پیش هشدار داد که عربستان قصد دارد با استفاده از ورزش، وجهه خود را در جهان ترمیم کند. این سازمان از نادال و جوکوویچ خواست که از محبوبیت خود برای جلب توجه افکار عمومی جهان نسبت به وضع «اسفناک» حقوق بشر در این کشور بهره ببرند.

به این مطلب امتیاز بدهید

[تعداد: 15 میانگین: 2.9]