راجر فدرر سوئیسی ۳۹ ساله شد


اسطوره سوییسی و تمام‌نشدنی تنیس امروز شمع تولد ۳۹ سالگی خود را خاموش کرد

تنیسفا – راجر فدرر در حالی امروز وارد ۳۹ـمین سال زندگی خود شد که هم‌چنان به تنیس بازی کردن ادامه می‌دهد و فعلاً برنامه‌ای برای خداحافظی از دنیای ورزش ندارد. هر چند بر کسی پوشیده نیست که او واپسین سال‌های دوران ورزشی خود را سپری می‌کند و بیشتر از همیشه بیشتر به لحظه وداع نزدیک شده است.

فدرر در حال حاضر با ۲۰ قهرمانی گرنداسلم بعنوان پرافتخارترین مرد تاریخ تنیس شناخته می‌شود. رکوردی که اگرچه ممکن است طی یکی دو سال آینده توسط نادال و جوکوویچ شکسته شود، ولی این موضوع به اعتقاد بسیاری از صاحب‌نظران خللی به جایگاه استاد سوییسی بعنوان بزرگترین تنیس‌باز تاریخ وارد نخواهند کرد. چراکه او تنها بخاطر عناوین و افتخارات پرشمارش نیست که به این جایگاه رسیده است.

فدرر بدون شک محبوب‌ترین تنیس‌باز تاریخ است. او شخصیت دوست‌داشتنی و کاریزماتیکی دارد که حضورش در هر مسابقه‌ای باعث می‌شود صندلی خالی در استادیوم باقی نماند. سبک بازی‌ استاد سوییسی آنقدر چشم‌نواز و پرظرافت است که لازم نیست حتماً طرفدار تنیس باشید تا از تماشای بازی او لذت ببرید. بسیاری اساسا با دیدن بازی‌های فدرر به این رشته علاقه‌مند شده‌اند و ای بسا با خداحافظی او نیز دیگر تنیس تماشا نکنند. همه این‌ها به فدرر جایگاهی بی‌همتا و یگانه در تنیس داده که در گذشته نظیر نداشته و در آینده نیز بعید بنظر می‌رسد دست کم به این زودی‌ها بازیکنی پیدا شود که بتواند در تمامی این زمینه‌ها با اسطوره سوییسی رقابت کند.

اگر طرفدار فدرر نیستید و این سطور به نظرتان جانبدارانه آمد، فراموش نکنید که او در آستانه بازنشستگی است و بهتر است در این فرصت کم از تماشای جادوی او لذت ببریم که فردا جز حسرت چیزی برای همه ما باقی نخواهند ماند.

Write a Comment