روز ششم تنیس آزاد آمریکا؛ صعود فدرر و جوکوویچ به هفته دوم/حذف کربر، کویتووا و گارسیا از مسابقات


تنیسفا: در ششمین روز از گرند اسلم آزاد آمریکا، راجر فدرر، نواک جوکوویچ و مارین چیلیچ با پیروزی برابر حریفان خود راهی هفته دوم مسابقات شدند. ساشا زورف اما با شکست مقابل فیلیپ کولشرایبر از دور رقابت‌ها کنار رفت. در بخش زنان، انجلیک کربر، پترا کویتووا و مدیسون کیز، بخت‌های چهارم تا ششم قهرمانی از رقابت‌ها کنار رفتند.

در ادامه دور سوم از رقابت‌های تنیس اپن آمریکا، شب گذشته راجر فدرر اسطوره سوییسی تنیس جهان موفق شد با ارائه نمایشی بی‌نقص، نیک کیریوس استرالیایی را در سه ست متوالی (۵-۷ ۱-۶ ۴-۶) شکست دهد و برای ۱۷ـمین بار در دوران ورزشی‌اش به دور چهارم آزاد آمریکا راه یابد.

شماره ۲ کنونی جهان با این پیروزی، آمار خود در چهارمین گرند اسلم سال را به ۸۵ برد و ۱۲ شکست بهبود بخشید. آخرین باری که فدرر ۳۷ ساله نتوانست خود را به جمع ۱۶ نفر برتر یو اس اپن برساند، به اولین حضور او در مسابقات یعنی سال ۲۰۰۰ باز می‌گردد.

تنیس‌باز اهل بازل در دور بعد باید به مصاف جان میلمن، دیگر تنیس‌باز استرالیایی حاضر در رقابت‌ها برود؛ میلمن روز گذشته در ۴ ست از سد میخاییل کوکوشکین قزاق عبور کرد و برای نخستین بار به دور ۱/۸ پایانی یک تورنمنت گرند اسلم رسید.

نواک جوکوویچ، قهرمان دو دوره یو اس اپن نیز روز گذشته به راحتی و در سه ست متوالی (۳-۶ ۳-۶ ۲-۶) ریشار گسکه فرانسوی را مغلوب کرد و برای یازدهمین بار به دور چهارم این مسابقات رسید.

دارنده ۱۳ عنوان گرند اسلم، هر بار که در سال‌های گذشته از دور سوم رقابت‌ها عبور کرده، دست‌کم توانسته تا دور نیمه‌پایانی نیز به پیشروی خود در جدول مسابقات ادامه دهد.

برای اطلاع از برنامه روزانه، کانال‌های پوشش‌دهنده، نتایج لحظه‌به‌لحظه، اخبار و ویدیوهای مسابقات آزاد آمریکا به کانال تلگرام تنیسفا ملحق شوید

ژوائو سوزای پرتغالی، رقیب بعدی جوکوویچ در دور چهارم است؛ شماره ۶۸ جهان شب گذشته با خلق یک شگفتی توانست لوکا پویی، سید شماره ۱۷ را از پیش رو بردارد. جوکوویچ در مصاف‌های رودررو با سوزا، ۰-۴ پیش است.

الکساندر زورف، جوان آلمانی که انتظار می‌رفت با به خدمت گرفتن ایوان لندل بتواند در چهارمین گرند اسلم سال نتایج خوبی کسب کند، برابر هم‌وطن کهنه‌کارش فیلیپ کولشرایبر تن به شکست داد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. حذف زورف به دست شماره ۳۴ جهان، بزرگترین شگفتی بخش مردان مسابقات تا به اینجا محسوب می‌شود. (نتیجه: ۳-۶ ۱-۶ ۴-۶ ۷-۶)

حریف بعدی کولشرایبر ۳۴ ساله، کی نیشیکوری است که او نیز موفق شد در ۴ ست (۱-۶ ۷-۵ ۴-۶ ۴-۶) بر دیگو شوارتزمن آرژانتینی غلبه کند.

اما در آخرین دیدار روز ششم رقابت‌ها که تا پاسی از شب در ورزشگاه جدید لوییس آرمسترانگ ادامه یافت، مارین چیلیچ کروات درحالی‌که دو ست نخست را به الکس دی‌مینور استرالیایی واگذار کرده بود، موفق شد با پیروزی در سه ست بعدی حریف جوان خود را شکست دهد و برای نخستین بار از سال ۲۰۱۵، راهی هفته دوم اپن آمریکا شود. این ماراتن تماشایی ساعت ۲:۲۲ بامداد به وقت نیویورک پایان یافت. (نتیجه: ۵-۷ ۴-۶ ۳-۶ ۶-۳ ۶-۴)

قهرمان یو اس اپن ۲۰۱۴ در دور چهارم باید با داوید گوفن بلژیکی دیدار کند؛ گوفن، بخت دهم قهرمانی نیز روز گذشته توانست در ۳ ست متوالی یان-لیونارد اشتروف را کنار بزند.

رقابت‌های بخش زنان اما پر حادثه دنبال شد و بخت‌های چهارم، پنجم و ششم قهرمانی هر سه از دور رقابت‌ها حذف شدند.

انجلیک کربر، سید شماره ۴ و قهرمان مسابقات ویمبلدون با پذیرش شکست دو بر یک (۳-۶ ۳-۶ ۶-۳) مقابل دومینیکا سیبولکووا از صعود به دور بعد باز ماند. سیبولکووا، تنیس‌باز اسلواک که سال ۲۰۱۰ به دور ۱/۴ پایانی آزاد آمریکا رسید در مرحله بعد با مدیسن کیز، فینالیست سال گذشته رقابت‌ها مسابقه خواهد داد. کیز که بخت چهاردهم قهرمانی در این رقابت‌هاست، روز گذشته با غلبه بر الکساندرا کرونیچ در ۳ ست به هفته دوم مسابقات صعود کرد. (نتیجه: ۲-۶ ۱-۶ ۶-۴)

آرینا سابالنکا، شماره ۲۰ جهان که این روزها در اوج به سر می‌برد نیز دست به کار بزرگی زد و پترا کویتووا، بخت پنجم قهرمانی را راهی خانه کرد. او در این مسابقه که در ورزشگاه لوییس آرمسترانگ انجام گرفت، توانست تنیس‌باز اهل چک را در دو ست و با نتایج (۱-۶ ۵-۷) از پیش رو بردارد. سابالنکا که هفته گذشته در مسابقات نیوهِیون به قهرمانی رسید، با این برد تعداد پیروزی‌های متوالی خود را به عدد ۸ رساند.

کارولین گارسیا، تنیس‌باز فرانسوی و بخت ششم قهرمانی هم در ۳ ست برابر کارلا سوآرز ناوارو شکست خورد و حذف شد.

ماریا شاراپووا، قهرمان ۵ دوره گرند اسلم اما از بازیکنان پیروز در روز ششم بود؛ شماره ۱ سابق جهان به راحتی و در دو ست پیاپی (۲-۶ ۳-۶) یلنا اوستاپنکو را پشت سر گذاشت و برای دومین سال متوالی به هفته دوم اپن آمریکا راه یافت.

شاراپووا و سوآرز ناوارو در دور بعد با یک‌دیگر دیدار خواهند کرد.

در مسابقات دیگر، لسیا سورنکو کاترینا سینیاکووا را شکست داد، نائومی اوساکا بدون واگذاری حتی ۱ گیم الکساندرا ساسنوویچ را در هم کوبید و مارکتا واندروسووا نیز کیکی برتنس هلندی را مغلوب کرد.

برنامه روز هفتم مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۸

Write a Comment