روز هشتم آزاد آمریکا ۲۰۱۸؛ صعود نادال، دل‌پوترو، ویلیامز و استیونس به یک‌چهارم پایانی/ حذف اسویتولینا از گردونه رقابت‌ها


تنیسفا:  در هفتمین روز از مسابقات اپن آمریکا ۲۰۱۸، رافائل نادال، خوان مارتین دل‌پوترو، دومینیک تیم و جان ایزنر با شکست حریفان به دور ۱/۴ پایانی راه یافتند. در بخش زنان نیز سرینا ویلیامز، اسلون استیونس، کارولینا پلیشکووا و آناستازیا سواستووا موفق شدند به جمع ۸ نفر برتر مسابقات راه پیدا کنند.

در نخستین روز از هفته دوم مسابقات یو اس اپن، رافائل نادال اسپانیایی در ورزشگاه آرتور اش برابر نیکولوز باسیلاشویلی قرار گرفت و با پیروزی سه بر یک برابر این تنیس‌باز اهل گرجستان، برای هشتمین بار به دور ۱/۴ پایانی این مسابقات صعود کرد. (نتیجه: ۴-۶ ۷-۶ ۳-۶ ۳-۶)

قهرمان ۳ دوره آزاد آمریکا با پیروزی در این دیدار تعداد بردهای خود در چهارمین گرند اسلم سال را به عدد ۵۷ رساند.

مدافع عنوان قهرمانی مسابقات در مرحله بعدی با دومینیک تیم اتریشی دیدار خواهد کرد؛ تیم ۲۵ ساله روز گذشته در ورزشگاه لوییس آرمتسرانگ موفق شد در سه ست متوالی (۶-۷ ۲-۶ ۵-۷)، کوین اندرسون، فینالیست سال گذشته مسابقات را از پیش رو بردارد و به دور ۱/۴ پایانی برسد.

دیدار بین نادال و تیم، نخستین مصاف این دو بازیکن در زمین هارد خواهد بود. در ۱۰ دیدار قبلی که همگی بر روی خاک انجام گرفته، ماتادور اهل مایورکا ۷ بار پیروز شده و ۳ بار شکست خورده است. آخرین رقابت این دو نیز به فینال مسابقات رولان گاروس امسال باز می‌گردد که نادال در ۳ ست بر تیم غلبه کرد.

در یکی دیگر از دیدارهای روز هفتم، خوان مارتین دل‌پوترو موفق شد با نتیجه ۰-۳ (۱-۶ ۳-۶ ۴-۶) مقابل برنا چوریچ به برتری برسد و برای سومین سال متوالی به دور ۱/۴ نهایی راه پیدا کند. برج تاندیل تاکنون حتی یک ست را هم به رقبای خود در این تورنمنت واگذار نکرده است.

برای اطلاع از برنامه روزانه، کانال‌های پوشش‌دهنده، نتایج لحظه‌به‌لحظه، اخبار و ویدیوهای مسابقات آزاد آمریکا به کانال تلگرام تنیسفا ملحق شوید

بخت سوم قهرمانی در مرحله ۱/۴ پایانی باید با جان ایزنر آمریکایی دیدار کند. ایزنر ۲۰۸ سانتی‌متری در نبرد بلندقامتان تنیس میلوس رائونیج کانادایی را در ۵ ست مغلوب کرد تا برای دومین بار دور دوران ورزشی‌اش به جمع ۸ نفر برتر اپن آمریکا راه یابد. این دیدار ۳ ساعت و ۸ دقیقه به طول انجامید. (نتیجه: ۲-۶ ۶-۳ ۴-۶ ۳-۶ ۶-۳)

در بخش زنان، سرینا ویلیامز آمریکایی در ورزشگاه آرتور اش توانست در ۳ ست کایا کانپی استونیایی را شکست دهد و برای ۱۵ـمین بار به مرحله ۱/۴ نهایی این مسابقات برسد. (نتیجه: ۳-۶ ۶-۴ ۰-۶)

حریف ویلیامز کهنه‌کار در دور بعد، کارولینا پلیشکووا، نایب‌قهرمان اپن آمریکا در سال ۲۰۱۶ است؛ پلیشکووا نیز روز گذشته در دو ست (۴-۶ ۴-۶) از سد اشلی بارتی استرالیایی گذشت. این دو تنیس‌باز تاکنون دو مرتبه برابر یک‌دیگر به میدان رفته‌اند که سهم هر کدام یک پیروزی بوده است. در آخرین دیدار این دو که در یو اس اپن ۲۰۱۶ اتفاق افتاد، پلیشکووا به پیروزی رسید.

اسلون استیونس، مدافع عنوان قهرمانی آزاد آمریکا نیز مسابقه خود برابر الیس مرتنس بار با برد پشت سر گذاشت تا برای دومین سال متوالی راهی مرحله ۱/۴ پایانی شود. (نتیجه: ۳-۶ ۳-۶)

اما در اتفاق مهم بخش زنان، آناستازیا سواستووا، سید شماره ۱۹ مسابقات توانست با خلق یک شگفتی الینا اسویتولینای اوکراینی را در ۳ ست (۰-۶ ۶-۱ ۳-۶) شکست دهد. تنیس‌باز اهل لاتویا با این برد، برای ۳ـمین بار پیاپی به دور ۱/۴ نهایی اپن آمریکا رسید.

برنامه روز هشتم مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۸

Write a Comment