رولان گاروس ۲۰۱۹؛ بازگشت فدرر به اپن فرانسه با پیروزی مقابل سونگو


در نخستین روز از مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۹، راجر فدرر بازگشتی پیروزمندانه به پاریس داشت و در بخش زنان انجلیک کربر مغلوب آناستازیا پوتاپووا شد و از گردونۀ رقابت‌ها کنار رفت.

تنیسفا – در اولین روز از مسابقات گرند اسلم اپن فرانسه، راجر فدرر کهنه‌کار که پس از ۴ سال به رولان گاروس بازگشته، در استادیوم بازسازی شدۀ فیلیپ شاتریه به مصاف لورنزو سونگو از ایتالیا رفت و توانست در یک ساعت و ۴۱ دقیقه بازیکن شمارۀ ۷۳ جهان را شکست دهد. (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶ ۲-۶)

اسطورۀ سوئیسی که ۱۰ سال از تنها قهرمانی او در اپن فرانسه می‌گذرد، در دور دوم باید با اسکار اوتۀ آلمانی دیدار کند.

استفانوس سیتسیپاس از دیگر بازیکنان پیروز در روز نخست مسابقات بود؛ جوان یونانی با پیروزی مقابل ماکسیمیلیان مارترر از آلمان در سه ست پیاپی، به دور دوم رسید. (۶-۷ ۲-۶ ۲-۶) سید شمارۀ ۶ در مرحلۀ بعد با هیگو دلین از بولیوی مسابقه خواهد داد.

کی نیشیکوری ژاپنی نیز با عبور از سد کوئنتین آلیس فرانسوی در سه ست، به دور دوم صعود کرد. (۴-۶ ۳-۶ ۲-۶)

مارکو چکیناتو، بازیکن ایتالیایی که سال گذشته با شکست جوکوویچ و راهیابی به دور نیمه‌نهایی اپن فرانسه شگفتی‌ساز شد، در دیداری ۵ سته مغلوب نیکولاس ماهوت ۳۷ ساله شد و با مسابقات وداع کرد. این دیدار ۳ ساعت و ۱۸ دقیقه به طول انجامید. (۴-۶ ۲-۶ ۴-۶ ۷-۶ ۶-۲)

چکیناتو که در مسابقات امسال سید شمارۀ ۱۶ به حساب می‌آمد، با این شکست از رتبۀ نوزدهم به حدود رتبۀ چهلم سقوط خواهد کرد.

در مسابقات مهم دیگر نیز مارین چیلیچ، گریگور دیمیتروف به ترتیب با غلبه بر توماس فابیانو و یانکو تیپسارویچ به دور دوم صعود کردند. دیمیتروف بلغار که به‌تازگی رادک استپانک را هم در کنار آندره آغاسی به تیم مربیان خود اضافه کرده، به سختی و در ۵ ست برابر تیپسارویچ به پیروزی دست یافت.

در مهم‌ترین اتفاق بخش زنان، انجلیک کربر آلمانی که در هفته‌های اخیر به علت مصدومیت و بیماری از میادین به دور بود، برابر آناستازیا پوتاپووا، تنیس‌باز ۱۸ سالۀ روس تن به شکست داد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. (۲-۶ ۴-۶)

کارولینا پلیشکووا که هفتۀ پیش در مسابقات رم به مقام قهرمانی دست یافت، کار دشواری مقابل مدیسن برنگل نداشت و تنها در ۶۰ دقیقه برابر تنیس‌باز آمریکایی به پیروزی دست یافت و راهی مرحلۀ بعد شد. (۳-۶ ۲-۶)

گاربینیه موگوروسا، قهرمان سابق اپن فرانسه اما برای صعود به دور بعد به زحمت افتاد؛ تنیس‌باز اسپانیایی ابتدا ست نخست را با نتیجه ۵-۷ به تیلور تاونسند آمریکایی واگذار کرد اما در دو ست بعدی توانست با نتایج مشابه ۲-۶ به پیروزی برسد و به دور بعد راه یابد.

الینا اسویتولینا، سید شمارۀ ۹ نیز با کسب پیروزی مقابل وینس ویلیامز، قهرمان اپن فرانسه در سال ۲۰۰۲، به دور دوم راه یافت. (۳-۶ ۳-۶)

برنامه روز دوم مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۹ – دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸

Write a Comment