رولان گاروس ۲۰۱۹؛ راهیابی نادال و فدرر به هفته دوم/ حذف پلیشکووا از رقابت‌ها


در روز ششم از رقابت‌های گرند اسلم آزاد فرانسه، رافائل نادال، راجر فدرر و کی نیشیکوری با شکست حریفان خود به هفتۀ دوم رقابت‌ها راه یافتند. در بخش زنان اما کارولینا پلیشکووا با قبول شکست برابر پترا مارتیچ از دور مسابقات کنار رفت.

تنیسفا – رقابت‌های تنیس رولان گاروس روز گذشته با برگزاری دیدارهای دور سوم در پایین جدول پیگیری شد. در مهمترین مسابقه، رافائل نادال مدافع عنوان قهرمانی در ورزشگاه فیلیپ شاتریه مقابل داوید گوفن قرار گرفت و با پیروزی ۳ بر یک مقابل حریف بلژیکی، برای چهاردهمین بار به دور چهارم اپن فرانسه رسید. (نتیجه: ۳-۶ ۶-۴ ۳-۶ ۱-۶)

ماتادور در دو ست نخست کنترل بازی را کامل در اختیار داشت اما در اواخر ست سوم، گوفن کم‌اشتباه و پرقدرت ظاهر شد و نتیجه این ست را به سود خود به پایان برد. در ست چهارم قهرمان ۱۱ دورۀ رولان گاروس اجازه خودنمایی بیشتر به حریف بلژیکی نداد و در نهایت با نتیجه ۳ بر یک او را شکست داد.

نادال با پیروزی در این دیدار، ۹۱ـمین مسابقۀ خود در رولان گاروس را با برد پشت سر گذاشت و‌ آمار خیر‌ه‌کننده‌اش در این گرند اسلم را به ۸۹ پیروزی در برابر تنها ۲ شکست بهبود بخشید. او در طی این ۹۱ دیدار تنها ۲۳ ست را به رقبایش واگذار کرده است.

شمارۀ ۲ تنیس جهان در دور چهارم به مصاف خوان ایگناسیو لوندرو از آرژانتین خواهد رفت. لوندرو شمارۀ ۷۸ جهان روز قبل کورنتین موته فرانسوی را مغلوب کرد و برای نخستین بار به دور چهارم یک تورنمنت گرند اسلم رسید.

در دیدار مهم دیگر که در استادیوم سوزان لنگلن برگزار گردید، راجر فدرر بار دیگر نشان داد که دود هم‌چنان از کنده بلند می‌شود؛ استاد سوئیسی در این مسابقه موفق شد کسپر رود ۲۰ ساله در ۳ ست متوالی مغلوب و برای چهاردمین بار به دور چهارم رولان گاروس صعود کند. (نتیجه: ۶-۷ ۳-۶ ۴-۶)

فدرر روز گذشته به اولین بازیکن تاریخ تبدیل شد که در ۴۰۰ مسابقه انفرادی گرند اسلم به میدان رفته است. در میان بازیکنان شاغل به جز او تنها سرینا ویلیامز (۳۸۲ مسابقه) و نواک جوکوویچ (۳۰۸ مسابقه) از مرز ۳۰۰ دیدار عبور کرده‌اند. رافائل نادال نیز پس از این سه با ۲۹۲ مسابقه در ردۀ چهارم قرار دارد.

قهرمان اپن فرانسۀ ۲۰۰۹ در مرحلۀ چهارم با لئوناردو مایر آرژانتینی روبه‌رو خواهد شد. تنیس‌باز اهل بازل در مسابقات رودررو ۰-۳ از مایر پیش است.

کی نیشیکوری سید شمارۀ ۷ اما برای صعود به دور بعد دیدار دشواری را پشت سر گذاشت؛ تنیس‌باز ژاپنی در ماراتنی ۵ سته برابر لاسلو جره از صربستان به برتری دست یافت و راهی دور چهارم شد. گفتنی است نیشیکوری در ست نهایی این رقابت ۴ ساعت و ۲۶ دقیقه‌ای ۰-۳ از جره عقب بود اما به بازی برگشت و ۶-۸ در این ست به پیروزی رسید. (نتیجه: ۶-۸  ۶-۴ ۳-۶ ۷-۶ ۴-۶)

حریف نیشیکوری در دور چهارم، بنوآ پر فرانسوی خواهد بود. پر نیز دیروز با انصراف پابلو کارنیو بوستا در ابتدای ست چهارم توانست به دور بعد راه یابد.

در مسابقۀ دیگر لوکا پویی فرانسوی سید شمارۀ ۲۲ مسابقات با شکست مقابل مارتین کلیژان در ۵ ست از گردونۀ رقابت‌ها کنار رفت.

دیدار استن واورینکا و گریگور دیمیتروف و هم‌چنین مسابقۀ استفانوس سیتسیپاس و فیلیپ کرایینوویچ نیز به دلیل تاریکی هوا در میانۀ کار متوقف و به روز بعد موکول شد.

در بخش زنان، بخت دوم قهرمانی از رقابت‌ها حذف شد؛ کارولینا پلیشکووا تنیس‌باز اهل چک با شکست مقابل پترا مارتیچ کروات از صعود به دور بعد بازماند. (نتیجه: ۳-۶ ۳-۶) مارتیچ کروات با این پیروزی برای سومین بار به جمع ۱۶ نفر برتر مسابقات رولان گاروس راه یافت.

گاربینیه موگوروسا قهرمان سابق اپن فرانسه نیز با حذف الینا اسویتولینا سید شمارۀ ۹ به دور چهارم صعود کرد. (نتیجه: ۳-۶ ۳-۶) موگوروسا در مرحلۀ بعد با اسلون استیونس نایب‌قهرمان دورۀ گذشته دیدار می‌کند. استیونس، قهرمان اپن آمریکای ۲۰۱۷، روز قبل موفق شد پولونا هرتزوگ را از پیش رو بردارد.

مدیسن کیز، دونا وکیچ و آناستازیا سواستووا نیز به ترتیب با غلبه بر پرسیلا هان، بلیندا بنچیچ و الیس مرتنس به دور چهارم رسیدند. دیدار سواستووا و مرتنس جذاب‌ترین مسابقۀ روز گذشته در بخش زنان بود که سواستووا با نتیجه ۹-۱۱ در ست پایانی حریف بلژیکی خود را مغلوب کرد.

برنامه مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۹ – شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸

Write a Comment