رولان گاروس ۲۰۱۹؛ راه‌یابی زورف و دل‌پوترو به دور دوم / اوساکا از مهلکه گریخت


روز سوم مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۹ با برتری ساشا زورف و خوان مارتین دل‌پوترو همراه بود. در بخش زنان، نائومی اوساکا بخت اول قهرمانی فاصلۀ چندانی با شکست نداشت اما در نهایت مقابل آناکارولینا اشمیدلووا به پیروزی دست یافت.

تنیسفا – در آخرین روز از دور نخست رقابت‌های اپن فرانسه ۲۰۱۹، ساشا زورف سید شمارۀ ۵ مسابقات که ۴ روز پیش در رقابت‌های ۲۵۰ امتیازی ژنو به قهرمانی رسید، مقابل جان میلمن قرار گرفت و در نهایت در دیداری دشوار و ۵ سته توانست تنیس‌باز استرالیایی را شکست دهد. (۳-۶ ۷-۶ ۲-۶ ۶-۳ ۶-۷)

این دیدار که در ورزشگاه فیلیپ شاتریه انجام شد، ۴ ساعت و ۹ دقیقه به طول انجامید که تا به اینجا طولانی‌ترین دیدار این دوره به‌حساب می‌آید.

زورف در دور دوم باید به مصاف میکائیل یمر، تنیس‌باز سوئدی و شمارۀ ۱۴۸ جهان برود.

در دیدار دیگر، خوان مارتین دل‌پوترو در ورزشگاه سوزان لنگلن به دیدار نیکولاس جاری از شیلی رفت و در پایان موفق شد در ۴ ست (۴-۶ ۱-۶ ۲-۶ ۶-۲) مقابل وی به پیروزی برسد و راهی دور دوم شود.

دل‌پوترو سال گذشته در جریان رقابت‌های مسترز شانگهای از ناحیۀ زانو مصدوم شد و در گرند اسلم آزاد استرالیا ۲۰۱۹ نیز حضور پیدا نکرد. این نهمین مسابقۀ برج تاندیل پس از رهایی از بند مصدومیت بود. تنیس‌باز آرژانتینی سال گذشته در اپن فرانسه تا مرحلۀ نیمه‌نهایی بالا آمد اما در این دور مغلوب رافائل نادال اسپانیایی شد.

دل‌پوترو در دور بعد با یوشیهیتو نیشی‌یوکا از ژاپن دیدار خواهد کرد.

در سایر مسابقات مهم، فابیو فونینی ایتالیایی در ۴ ست از سد هم‌وطنش آندریاس سپی گذشت، کارن خاچانوف روس در ۳ ست سدریک مارسل اشتیبه از آلمان را شکست داد و گائل مونفیس و لوکا پویی نیز به‌ترتیب با پیروزی مقابل تارو دنیل و سیمونه بوللی به دور بعد راه یافتند.

دیدار ایوو کارلوویچ ۴۰ ساله و فلیسیانو لوپز ۳۷ ساله نیز در ۴ ست (۶-۷ ۷-۵ ۵-۷ ۶-۷) به سود بازیکن کروات به اتمام رسید. کارلوویچ با این برد به مسن‌ترین بازیکن طی ۴۷ سال گذشته تبدیل شد که در یک مسابقه در رولان گاروس به برتری می‌رسد.

مسابقۀ ژرمی شاردی و کایل ادموند بریتانیایی نیز که در میانه ست پنجم به دلیل نبود نور کافی متوقف و به سه‌شنبه موکول شده بود، در پایان به نفع ادموند خاتمه یافت. (۵-۷ ۶-۴ ۴-۶ ۷-۵ ۶-۷)

در رقابت‌های بخش زنان، نائومی اوساکا بخت اول قهرمانی چالش سختی را پشت سرگذاشت و پس از واگذار کردن ست نخست با نتیجه سنگین ۶ بر صفر، به بازی بازگشت و در سه ست آنا کارولینا اشمیدلووا را مغلوب و به مرحلۀ بعد صعود کرد. (۱-۶ ۶-۷ ۶-۰)

اوساکا که ۱۵ـمین پیروزی متوالی خود در رقابت‌های گرند اسلم را به‌ دست آورد، در ست دوم نیز تنها ۲ امتیاز با حذف از رقابت‌ها فاصله داشت.

نفر اول تنیس زنان در مرحلۀ دوم در مصافی جذاب با ویکتوریا آزارنکا روبرو خواهد شد. آزارنکا دارندۀ دو عنوان گرند اسلم روز گذشته در دو ست متوالی (۶-۷ ۴-۶) یلنا اوستاپنکو، قهرمان رولان گاروس ۲۰۱۷ را کنار زد.

این دومین شکست متوالی اوستاپنکو در دور نخست اپن فرانسه پس از قهرمانی او در سال ۲۰۱۷ محسوب می‌شود.

مدافع عنوان قهرمانی نیز دومین گرند اسلم سال را با پیروزی آغاز کرد؛ سیمونا هالپ رومانیایی با شکست آیلا توملیانوویچ در ۳ ست (۱-۶ ۶-۳ ۲-۶) راهی دور دوم شد.

هالپ در مرحلۀ بعد با ماگدا لینت، تنیس‌باز لهستانی و شمارۀ ۸۷ جهان مسابقه خواهد داد.

در دیدارهای مهم دیگر نیز آرینا سابالنکا و مدیسن کیز به‌ترتیب با کسب پیروزی برابر دومینیکا سیبولکووا و یوگینیا رودینا به دور بعد رسیدند.

برنامه روز چهارم مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۹ – چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸

Write a Comment