رولان گاروس ۲۰۱۹؛ نادال و جوکوویچ گام نخست را محکم برداشتند / صعود سرینا ویلیامز به دور دوم


در دومین روز از مسابقات تنیس آزاد فرانسه، رافائل نادال، نواک جوکوویچ و دومینیک تیم با برتری مقابل رقبای خود به دور دوم راه یافتند. در بخش زنان نیز سرینا ویلیامز و کی‌کی برتنس به‌ترتیب با پیروزی برابر ویتالیا دیاچنکو و پاولین پارمنتیه راهی مرحلۀ دوم شدند.

تنیسفا – رقابت‌های گرند اسلم اُپن فرانسه روز گذشته با برگزاری ادامۀ دیدارهای دور نخست پیگیری شد. رافائل نادال اسپانیایی در ورزشگاه فیلیپ شاتریه به مصاف یانیک هانفمن رفت و در پایان توانست به‌راحتی حریف آلمانی خود را در ۳ ست متوالی شکست دهد و به دور دوم صعود کند. (۳-۶ ۱-۶ ۲-۶)

مدافع عنوان قهرمانی در این مسابقه به هانفمن امان نداد و در زمان یک ساعت و ۵۷ دقیقه او را شکست داد. ماتادور با این پیروزی، ۸۷ـمین برد خود در دومین گرند اسلم سال را کسب نمود و رکورد خیره‌کننده‌اش در این مسابقات را بهبود بخشید.

قهرمان ۱۱ دورۀ رولان گاروس در دور دوم باید به مصاف یانیک مَدِن، دیگر آلمانی حاضر در رقابت‌ها و نفر ۱۱۴ جهان برود.

در مسابقۀ دیگر که پس از دیدار نادال و هانفمن برگزار شد، نواک جوکوویچ، مرد شمارۀ یک تنیس جهان نیز به آسانی از سد هوبرت هورکاچ لهستانی عبور کرد و به مرحلۀ بعد راه یافت. (۲-۶ ۲-۶ ۴-۶)

قهرمان رولان گاروس ۲۰۱۶ با برتری مقابل هورکاچ، ۲۲ـمین پیروزی پی‌در‌پی خود در مسابقات گرند اسلم را به دست آورد.

صربیناتور که به‌دنبال فتح چهارمین گرند اسلم متوالی خود است، در دور دوم با هنری لاکسونن سوئیسی دیدار خواهد کرد.

 دومینیک تیم، نایب‌قهرمان دورۀ گذشته اما برای صعود به مرحلۀ بعدی کار نسبتاً دشواری داشت؛ بازیکن اتریشی در دیداری که ۲ ساعت و ۳۱ دقیقه به طول انجامید، تامی پاول تنیس‌باز ۲۲ سالۀ آمریکایی را در ۴ ست (۲-۶ ۶-۷ ۶-۴ ۴-۶) از پیش رو برداشت و به دور دوم راه یافت.

تیم در دور دوم با الکساندر بوبلیک قزاق مسابقه خواهد داد. این نخستین رویارویی بخت چهارم قهرمانی و بوبلیک ۲۱ ساله خواهد بود.

در پایان روز دوم، ماراتن طاقت‌فرسای ژرمی شاردی و کایل ادموند بریتانیایی به دلیل تاریکی هوا متوقف و به روز سه‌شنبه موکول شد. این مسابقه در ست پنجم (۵-۵ در گیم‌شماری) در حال پیگیری بود که به دلیل کمبود نور کافی ادامه نیافت.

در مسابقات مهم دیگر، نیکولوز باسیلاشویلی سید شمارۀ ۱۵ در سه ست پیاپی مغلوب خوان ایگناسیو لوندرو شد و از رقابت‌ها کنار رفت. استن واورینکا قهرمان اپن فرانسه ۲۰۱۵ اما موفق شد جوزف کووالیک را شکست دهد به دور بعد راه یابد. پیر-اوگ اربر در مسابق‌ای که حدود ۴ ساعت به طول انجامید دنیل مدودف روس سید شمارۀ ۱۲ را شکست داد و برنا چوریچ کروات در ۴ ست آلیاژ بدنه را پشت سر گذاشت.

در رقابت‌های بخش زنان، سرینا ویلیامز، دارنده ۲۳ عنوان گرند اسلم، در ورزشگاه فیلیپ شاتریه به مصاف ویتالیا دیاچنکو تنیس‌باز اهل روسیه رفت و پس از واگذاری ست نخست، در دو ست بعدی حریف خود را در هم کوبید و به دور دوم رقابت‌ها راه پیدا کرد. (۰-۶ ۱-۶ ۶-۲)

قهرمان ۳ دورۀ رولان گاروس در مرحله بعد به مصاف برندۀ مسابقۀ دالیلا یاکوپوویچ و کورومی نارا خواهد رفت. رقابت این دو تنیس‌باز نیز به‌علت نبود نور کافی، در ست سوم متوقف و به روز بعد موکول شد.

کی‌کی برتنس هلندی که این روزها آماده به نظر می‌رسد، روز گذشته موفق شد با شکست پاولین پارمنتیه فرانسوی راهی دور دوم مسابقات شود. (۴-۶ ۳-۶)

کرولاین ووزنیاکی دانمارکی، سید شمارۀ ۱۳ اما مقابل ورونیکا کودرمتووا تنیس‌باز روس تن به شکست داد و از دور رقابت‌ها حذف شد. ووزنیاکی در حالی این مسابقه را به نفر ۶۸ رنکینگ جهانی واگذار کرد که در ست نخست ۰-۶ به پیروزی رسیده بود. (۳-۶ ۳-۶ ۶-۰)

اضافه می‌شود که پترا کویتووا، بخت ششم قهرمانی در اپن فرانسه روز قبل به دلیل مصدومیت از ناحیۀ دست مجبور به کناره‌گیری از رقابت‌ها شد.

برنامه روز سوم مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۹ – سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸

Write a Comment