رویارویی سرینا ویلیامز و نائومی اوساکا در فینال مسابقات آزاد آمریکا 2018

[ad_1]

تنیسفا: سرینا ویلیامز و نائومی اوساکا به ترتیب با شکست آناستازیا سواستووا و مدیسن کیز، حریف یک‌دیگر در فینال مسابقات یو اس اپن ۲۰۱۸ شدند.

بامداد امروز با برگزاری مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا در بخش انفرادی زنان، چهره فینالیست‌های ۱۳۸ـمین دوره از این مسابقات مشخص گردید. در دیدار نخست، سرینا ویلیامز و آناستازیا سواستووا به مصاف یک‌دیگر رفتند که در پایان، ویلیامز ۳۶ ساله توانست با نتیجه قاطع (۰-۶ ۳-۶) حریف اهل لتونی خود را شکست دهد و برای ۳۱ـمین بار راهی فینال یک تورنمنت گرند اسلم شود.

 در این مسابقه که ۶۵ دقیقه به طول انجامید، قهرمان ۶ دوره اوپن آمریکا نمایشی کم‌نقص از خود ارائه داد و در ۱۲ گیم از ۱۳ گیم آخر به پیروزی رسید.

تنیس‌باز آمریکایی که به دنبال کسب ۲۴ـمین عنوان خود در رقابت‌های گرند اسلم و برابری با رکورد مارگارت کورت افسانه‌ای است، در مورد این پیروزی اظهار داشت: «صادقانه بگویم، فوق‌العاده است. هرگز چنین چیزی را پیش‌بینی نمی‌کردم. به نظرم هنوز در بازی‌ام جای پیشرفت زیادی وجود دارد که این در واقع بخش هیجان‌انگیز کار است.»

ویلیامز که امسال به فینال ویمبلدون نیز رسید، ادامه داد: «اندکی احساساتی شدم به دلیل این‌که سال گذشته در بیمارستان برای زنده ماندن جنگیدم؛ حالا یک سال پس از آن‌که در تخت بیمارستان بودم و نمیتوانستم راه بروم، توانسته‌ام بدون تمرین زیاد به فینال چنین مسابقاتی برسم؛ ذو فینال پشت سر هم. همان‌طور که گفتم این تنها آغاز راه است. هنوز جای پیشرفت زیادی دارم.»

اما در دومین دیدار دور نیمه‌پایانی، نائومی اوساکا، جوان ۲۰ ساله ژاپنی موفق شد مدیسن کیز، فینالیست سال گذشته مسابقات را در دو ست پیاپی (۴-۶ ۲-۶) مغلوب کند تا برای نخستین بار به فینال یک تورنمنت گرند اسلم صعود کند.

پس از حرفه‌ای شدن تنیس در سال ۱۹۶۸، اوساکا نخستین تنیس‌باز زن اهل ژاپن است که توانسته به فینال یکی از گرند اسلم‌های ۴ گانه راه پیدا کند.

ستاره نسل آینده تنیس زنان که امسال نخستین عنوان قهرمانی خود را در رقابت‌های ایندین ولز به‌دست آورد، در کنفرانس مطبوعاتی گفت: «هر روز که بازی می‌کنم، به دنبال پیشرفت هستم. بنابراین نمی‌دانم نقطه اوج بازی‌ام کجاست. اما می‌دانم که امروز خیلی خوب بازی کردم و باید هم خوب بازی می‌کردم چون کیز بازیکن فوق‌العاده‌ای است.»

او هم‌چنین در مورد رویارویی با ویلیامز در دیدار پایانی گفت: «البته که باورنکردنی است. حتی زمانی که بچه بودم رویای بازی با سرینا در فینال یک گرند اسلم را در سر می‌پروراندم. حالا که دارد به حقیقت می‌پیوندد، بسیار خوشحال هستم.»

ویلیامز نیز در مورد رویارویی خود با اوساکا گفت: «دفعه قبل که مقابل نائومی قرار گفتم، بازی را به او واگذار کردم اما قطعاً در بهترین شرایط خودم نبودم.»

اوساکا در تنها رویارویی خود با ویلیامز که در مسابقات مایمی ۲۰۱۸ انجام شد، توانست حریف کهنه‌کار خود را شکست دهد.

دیدار پایانی بخش انفرادی زنان روز شنبه برگزار خواهد شد.

در مسابقات دونفره مردان نیز لوکاژ کوبت و مارسلو با پیروزی مقابل مالک جزیری و رادو آلبوت (۳-۶ ۶-۳ ۶-۷) به فینال مسابقات رسیدند. در فصل جاری این برای نخستین بار است که کوبت و ملو به فینال یک گرند اسلم می‌رسند. سال گذشته آن‌ها قهرمانی در ویمبلدون و کسب ۳ عنوان مسترز را در کارنامه خود به ثبت رساندند.

جک ساک و مایک برایان که در رقابت‌های ویمبلدون امسال جام قهرمانی را بالای سر بردند، با غلبه بر خوان سباستین کابال و رابرت فرح به فینال رسیدند و حریف کوبت و ملو شدند. (نتیجه: ۴-۶ ۷-۶ ۲-۶)

برنامه مسابقات گرند اسلم یو اس اپن – روز دوازدهم – جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷

[ad_2]

Write a Comment