رییس باشگاه رئال مادرید: دوست دارم نادال جانشین من شود.


تنیسفا: فلورنتینو پرز رییس ۷۲ ساله‌ی باشگاه رئال مادرید علاقه‌مند است رافائل نادال در آینده جانشین او شود.

پرز که از سال ۲۰۰۰ و طی دو دوره (۲۰۰۰ – ۲۰۰۶ و ۲۰۰۶ تاکنون) ریاست باشگاه رئال مادرید را به عهده دارد، در جدیدترین اظهار نظر خود گفته: «نادال گزینه فوق‌العاده‌ای برای ریاست رئال مادرید است. او یکی از بهترین سفیران ما در جهان است.»

مرد شماره یک تنیس جهان که از هواداران پروپاقرص «کهکشانی‌ها» به شمار می‌رود، در سال ۲۰۱۴ توسط پرز به عضویت افتخاری این باشگاه پرطرفدار اسپانیایی درآمد.

این برای اولین بار نیست که نام نادال برای تصدی مقام ریاست رئال مادرید مطرح می‌شود، خود او سال گذشته در همین باره گفته بود: «همه می‌دانند من عاشق فوتبال هستم و رئال مادرید تیم مورد علاقه‌ی من است. صحبت کردن درباره ریاست باشگاه در حال حاضر رویاپردازی است. اما اگر از من بپرسید می‌گویم بله دوست دارم روزی رییس باشگاه بشوم. اما در شرایط فعلی ما یک رییس خوب داریم و فکر نمی‌کنم باشگاه به من نیازی داشته باشد.»

گرچه نادال با حمایت پرز شانس خوبی دارد تا در آینده بر صندلی ریاست رئال مادرید تکیه بزند، اما برای این اتفاق قوانین باشگاه باید تغییر کند. چراکه بر اساس قوانین فعلی تنها اعضایی که حداقل ۲۰ سال سابقه عضویت در باشگاه را دارند می‌توانند نامزد پست ریاست شوند. این به معنی است که برای ریاست نادال یا قوانین باشگاه باید تغییر بکند و یا او باید تا سال ۲۰۳۱ منتظر بماند.

Write a Comment