شمارش معکوس برای سومین دوره لیور کاپ


مسابقات لیور کاپ در حالی از هفت روز دیگر در شهر ژنو آغاز می‌شود که علاقه‌مندان به تنیس بی‌صبرانه منتظر هستند تا بار دیگر راجر فدرر و رافائل نادال را به عنوان هم‌تیمی در کنار هم ببینند.

تنیسفا – مسابقات لیور کاپ یک تورنمنت تیمی است که سال ۲۰۱۷ با ابتکار راجر فدرر راه‌اندازی شد و امسال شاهد برگزاری سومین دوره آن خواهیم بود.

در این مسابقات ۱۲ بازیکن از سرتاسر جهان در قالب دو تیم منتخب جهان و منتخب اروپا با یک‌دیگر به رقابت می‌پردازند.

در دوره اول این رقابت‌ها که در شهر پراگ برگزار شد راجر فدرر و رافائل نادال دو رقیب دیرین تنیس جهان برای اولین بار به عنوان هم‌تیمی در یک مسابقه حاضر شدند که با استقبال گسترده هواداران مواجه شد. سال گذشته هم نواک جوکوویچ به عنوان زوج فدرر در مسابقات شرکت کرد که این اتفاق نیز برای اولین بار رخ می‌داد.

خرید وسایل رافائل نادال در فروشگاه اینترنتی تنیسفا

همین حضور فوق‌ستاره‌های تنیس در کنار هم سبب شده که لیور کاپ به رغم اینکه جنبه نمایشی دارد بتواند خیلی زود جای خودش را در دل هواداران تنیس باز کند و به یکی از رویدادهای جذاب و پربیننده این رشته ورزشی بدل شود.

مسابقات لیور کاپ فاقد امتیازات رنکنیگ است اما با توجه به اینکه از امسال در تقویم رسمی تور تنیس مردان گنجانده شده بعید نیست که در آینده امتیازات رنکینگ نیز به آن تعلق بگیرد.

نفرات دو تیم در مسابقات این دوره

تیم اروپا:
رافائل نادال، راجر فدرر، دومینیک تیم، الکساندر زورف، استفانوس سیتسیپاس، فابیو فونینی

بازیکنان تیم اروپا / Instagram ©

تیم جهان:
جان ایزنر، میلوش رائونیچ، نیک کیریوس، دنیس شاپووالوف، جک ساک، تیلور فریتس

جان مکنرو و بیورن بورگ به ترتیب کاپیتانی تیم منتخب جهان و تیم منتخب اروپا را بر عهده دارند.

بازیکنان تیم جهان / Instagram ©

خرید وسایل راجر فدرر در فروشگاه اینترنتی تنیسفا

Write a Comment