شوک به دنیای تنیس؛ اندی ماری در فصل 2019 از تنیس خداحافظی می‌کند


تنیسفا: اندی ماری قصد دارد در مسابقات ویمبلدون از دنیای تنیس خداحافظی کند.

تنیس‌باز بریتانیایی که همچنان با مصدومیت ران پا دست‌وپنجه نرم می‌کند، این خبر را امروز در کنفرانس مطبوعاتی خود در ملبورن اعلام کرد.

«با اعضای تیم‌ام مشورت کردم و به آنها گفتم که دیگر نمی‌توانم با این وضعیت ادامه بدهم. باید یک تاریخ پایان برای خودم مشخص می‌کردم، چون نمی‌دانستم این درد قرار است چه موقع تمام شود.»

ماری که گفته این تصمیم را پیش از آغاز فصل گرفته، ادامه داد: «به تیم‌ام گفتم. فکر کنم بتوانم تا ویمبلدون با همین وضعیت ادامه بدهم‌. آنجا جایی است که می‌خواهم خداحافظی کنم. اما خیلی هم مطمئن نیستم که تا آن موقع بتوانم بازی کنم… می‌توانم با محدودیت بازی کنم. اما بازی کردن با درد و محدودیت مانع آن می‌شود که از تمرین و رقابت کردن لذت ببرم. این احتمال وجود دارد که آزاد استرالیا آخرین تورنمنت من باشد.»

شماره یک سابق تنیس جهان که در این کنفرانس به شدت احساساتی شده بود و سعی می‌کرد بغض خود را پنهان کند، پس از سوال اول و تنها با گفتن «اوضاع خیلی خوب نیست.» جلسه را ترک کرد.

این بازیکن ۳۱ ساله در طول یک سال‌ گذشته با مصدومیتی جدی از ناحیه ران پا درگیر بوده است. ماری سال گذشته تحت عمل جراحی قرار گرفت اما هم‌چنان احساس درد می‌کند، به طوریکه راه رفتن معمولی او نیز دچار مشکل‌ شده است.

کنفرانس مطبوعاتی احساسی اندی ماری که در آن خبر خداحافظی خود از تنیس را اعلام کرد

ماری، تنیس‌باز اهل دانبلین اسکاتلند، سال ۲۰۰۵ وارد مسابقات حرفه‌ای تنیس شد و تا سال ۲۰۱۶ توانست با عملکرد فوق‌العاده خود، افتخارات بسیاری را به‌دست بیاورد.

ماری که او را به‌عنوان یکی از چهار غول دنیای تنیس موسوم به «بیگ ۴» می‌شناسند، ۴۵ عنوان قهرمانی را در کارنامه ورزشی خود ثبت کرده است. کسب ۳ عنوان گرند اسلم (شامل ۲ عنوان ویمبلدون و یک عنوان اُپن آمریکا)، ۳ مدال در دو دوره مسابقات المپیک شامل طلای انفرادی در المپیک ۲۰۱۲ لندن، طلای انفرادی در المپیک ۲۰۱۶ ریو د ژانیرو و مدال نقره در رده دونفره مختلط در المپیک لندن، قهرمانی در رقابت‌های دیویس کاپ در سال ۲۰۱۵ به همراه تیم بریتانیا، کسب ۱۴ عنوان مسترز ۱۰۰۰ امتیازی و رسیدن به صدر جدول رده‌بندی در سال ۲۰۱۶، از افتخارات این بازیکن نام‌آشنای تنیس جهان به‌حساب می‌آید.