صعود معجزه‌آسای راجر فدرر به نیمه‌نهایی / استاد سوییسی باز هم از شکست گریخت


استاد سوییسی باز هم در اوج نا امیدی شکست را با پیروزی تاخت زد و در مسابقات باقی ماند.

تنیسفا – راجر فدرر در دیداری عجیب و در حالی‌که به علت مصدومیت قادر به ارائه بازی همیشگی خود نبود، تنیس سندگرن آمریکایی نفر ۱۰۰ رده‌بندی جهانی را ۳ بر ۲ شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی اوپن استرالیا رسید. فدرر در ست چهارم ۷ بار سندگرن را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت.

نتیجه: ۳-۶ ۶-۷ ۶-۲ ۶-۲ ۳-۶

فدرر ست اول را ۶ بر ۳ به سود خود خاتمه داد، اما در ست دوم بازیش افت کرد و ۶ بر ۲ مغلوب شد. در ست سوم و درحالی‌که نظر می‌رسید فدرر از مصدومیتی رنج می‌برد، سندگرن خیلی زود ۳-۰ پیش افتاد. بازیکن سوییسی سپس درخواست استراحت پزشکی کرد و برای درمان به رختکن رفت. پس از بازگشت آثار مصدومیت هم‌چنان در حرکت و ضربات فدرر مشهود بود و سندگرن ست سوم را هم به راحتی با نتیجه ۲-۶ به سود خود به اتمام رساند. اتفاقات عجیب بازی اما در ست چهارم رقم خورد؛ درحالیکه سرعت سرویس‌های فدرر افت کرده بود و در چهره‌اش هم نشانی از امید و خوش‌بینی برای بازگشتن به این بازی دیده نمی‌شد، دو بازیکن تا گیم دهم (۵-۴) پا به پای هم پیش رفتند و قهرمان شش دوره حالا باید برای ماندن در مسابقه سرویس می‌زند. سندگرن در این گیم سه بار تا یک امتیازی پیروزی پیش رفت اما فدرر که حالا دیگر بهتر بازی می‌کرد او را ناکام گذاشت و حساب کار را ۵-۵ کرد. این ست در نهایت به تایبریک کشیده شد و فدرر به طرزی معجزه‌وار ۴ بار دیگر حریفش را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت تا بازی به ست پنجم کشیده شود. فدرر که تابه‌حال در یک‌چهارم نهایی اوپن استرالیا نباخته بود، ست پنجم را هم ۶ بر ۳ از آن خود کرد و برای پانزدهمین بار به نیمه‌نهایی این رقابت‌ها رسید.

او در مرحله سوم نیز در مقابل جان میلمن استرالیایی توانسته بود از شکست فرار کند.

تنیس‌باز سوییسی که برای دومین بار در این دوره از مسابقات از شکست گریخت، در مصاحبه با جیم کوریر گفت: «به معجزه باور دارم! استحقاق پیروزی را نداشتم، اما حالا اینجا ایستاده‌ام و خوشحالم. خیلی خوش‌شانس بودم!»

او درباره مصدومیت خود توضیح داد: «از ناحیه کشاله ران احساس ناراحتی می‌کردم که در دفاع برای من مشکل ایجاد می‌کرد. برای همین درخواست استراحت پزشکی کردم. اما هر چه از زمان بازی گذشت وضعیتم بهتر شد.»

فدرر در نیمه‌نهایی به مصاف برنده دیدار جوکوویچ و رائونیچ می‌رود.

Write a Comment