طوفان نادال فدرر را درنوردید؛ ماتادور با شکست استاد سوئیسی به فینال رولان گاروس رسید


رافائل نادال با شکست راجر فدرر به فینال رولان گاروس ۲۰۱۹ رسید.

تنیسفا – در دیدار نخست از دور نیمه‌نهایی مسابقات اپن فرانسه ۲۰۱۹، رافائل نادال و راجر فدرر، دو اسطوره و رقیب قدیمی دنیای تنیس، در استادیوم فیلیپ شاتریه به مصاف یک‌دیگر رفتند که در پایان نادال اسپانیایی موفق شد با شکست رقیب سوئیسی‌اش در سه ست متوالی، برای دوازدهمین بار به فینال این رقابت‌ها برسد.

سلطان خاک در این مسابقه که ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه به طول انجامید، با نتایج ۶ بر ۳، ۶ بر ۴ و ۶ بر ۲ مقابل رقیب نامدارش به برتری رسید.

این مسابقه در شرایطی برگزار شد که وزش باد شدید در محل برگزاری بازی‌ها عملکرد هر دو بازیکن را تحت تاثیر قرار داده بود.

راه‌های تماشای مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۹

بازیکن اهل مایورکا با این پیروزی موفق شد پس از ۵ سال و ۵ شکست متوالی، حریف دیرینه‌اش را مغلوب کند. ماتادور هم‌چنین با مقابل فدرر، برای ۲۶ـمین مرتبه به فینال یکی از گرند اسلم‌های چهارگانه راه یافت.

نادال که روز یک‌شنبه ۱۱۹ـمین فینال دوران حرفه‌ای خود را تجربه خواهد کرد، پس از پیروزی در مرحله نیمه‌نهایی گفت: «پیروزی مهمی برای من بود. خوشحالم که توانستم به فینال برسم.‌ به خصوص بعد از مصدومیتی که در این فصل برایم پیش آمد. افتخار می‌کنم که دوباره در سطح بالایی بازی می‌کنم… در مورد فینال، فرق زیادی برای من ندارد که با جوکوویچ بازی کنم یا تیم. یکی شماره یک جهان است و دیگری شماره ۴. در هر حالت بازی دشواری خواهد بود.»

از سوی دیگر، فدرر که پس از ۴ سال به اپن فرانسه آمده بود، بعد از باخت مقابل نادال در جمع خبرنگاران گفت: «روی خاک هیچ‌کس حتی نزدیک به نادال هم نیست… ست اول خیلی باد می‌آمد که تطبیق با این شرایط دشوار بود… در کل تورنمنت خوبی برای من بود و مردم پاریس هم حمایتی فوق‌العاده‌ای را از من در طول این دو هفته به عمل آوردند… اینکه سال دیگر به مسابقات خاک برخواهم گشت یا نه الان مشخص نیست…»

اضافه می‌شود در دیدار دوم نیمه‌نهایی نواک جوکوویچ و دومینیک تیم با یک‌دیگر دیدار می‌کنند.

Write a Comment