فینال تور جهانی تنیس ۲۰۲۰؛ جوکوویچ با شکست زورف حریف تیم در نیمه‌نهایی شد


چهار بازیکن برتر جهان به مرحله نیمه‌نهایی آخرین تورنمنت سال رسیدند.

تنیسفا – در آخرین روز از دور گروهی رقابت‌های فینال تور جهانی، نواک جوکوویچ قهرمان ۵ دوره مسابقات به مصاف الکساندر زورف رفت و با برتری ۲ بر صفر مقابل حریف آلمانی‌ برای ۹ـمین بار راهی مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها شد.

مرد شماره یک تنیس جهان در این مسابقه موفق شد قهرمان سال ۲۰۱۸ رقابت‌ها را با نتایج ۶ بر ۳ و ۷ بر ۶ از پیش رو بردارد.

به این ترتیب، جوکوویچ با ۲ پیروزی و ۱ شکست به عنوان نفر دوم از گروه “توکیو ۱۹۷۰” به دور حذفی صعود کرد. او روز شنبه در نیمه‌نهایی با دومینیک تیم اتریشی صدرنشین گروه “لندن ۲۰۲۰” روبرو خواهد شد.

زورف هم با ۲ شکست و یک پیروزی در دور گروهی به کارش در فصل ۲۰۲۰ پایان داد. او در هفته‌های اخیر در زندگی خصوصی‌اش درگیر حاشیه شد و به نظر می‌رسید که تمرکز لازم را مسابقات خود ندارد.

اضافه می‌شود دنیل مدودف که پیش از این صعود خود را به عنوان صدرنشین قطعی کرده، امشب در دیداری تشریفاتی به مصاف دیه‌گو شوآرتسمن خواهد رفت.

بازیکن اهل بلگراد درباره این دیدار گفت: «احساس خیلی خوبی دارم. در اوایل ست اول، حریفم دو فرصت برای شکستن سرویس من داشت که به او اجازه ندادم. در لحظات مهم خوب سرویس زدم و برخلاف بازی با دنیل [مدودف] در زمان مناسب ضربات مناسبی زدم. احترام زیادی برای ساشا [زورف] قائل هستم. بازیکن بزرگی است و سرویس پرقدرتی دارد. واضح است که برگرداندن سرویس‌هایی با سرعت ۲۲۵ کیلومتر بر ساعت آسان نیست.»

به این ترتیب فردا در مرحله نیمه‌نهایی، رافائل نادال به مصاف دنیل مدودف می‌رود و نواک جوکوویچ با دومینیک تیم دیدار خواهد کرد.

جالب آن‌که چهار بازیکنی که به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کردند، جام‌های مهم اخیر را بین خود تقسیم کرده‌اند:

۱۰ گرند اسلم اخیر:

🏆 جوکوویچ: ۵ عنوان
🏆 نادال: ۴ عنوان
🏆 تیم: ۱ عنوان

۹ مسترز اخیر:

🏆 جوکوویچ: ۴ عنوان
🏆 مدودف: ۳ عنوان
🏆 نادال: ۲ عنوان

گزارش بازی نواک جوکوویچ و الکساندر زورف

جوکوویچ بازی را طوفانی آغاز کرد و با شکستن سرویس زورف در گیم دوم در کمتر از ۱۰ دقیقه ۳-۰ جلو افتاد. در دو گیم بعدی دو بازیکن سرویس خود را حفظ کردند تا نتیجه ۴-۲ به سود مرد اول تنیس جهان دنبال شود. زورف در گیم هفتم ۱۵-۴۰ جلو افتاد و دو فرصت داشت تا سرویس جوکوویچ را بشکند اما نوله این اجازه را نداد و حساب کار را ۵-۳ کرد. ست اول با نمایش کم اشتباه تنیس‌باز صرب در نهایت با نتیجه ۶-۳ به سود او به پایان رسید.

در ست دوم نبرد دو بازیکن فشرده‌تر شد. در گیم‌های چهارم و پنجم ابتدا زورف و سپس جوکوویچ فرصت بریک کردن یک‌دیگر را پیدا کردند که هیچ کدام موفق نبودند. این ست در نهایت به تای‌بریک کشیده شد و جوکوویچ ۷ بر ۴ پیروز شد تا به عنوان نفر دوم از گروه “توکیو ۱۹۷۰” راهی نیمه‌نهایی شود.

Write a Comment