قهرمانی تیم اروپا در سومین دوره لیور کاپ


 تیم اروپا با شکست ۱۳ بر ۱۱ تیم جهان برای سومین سال متوالی قهرمان لیور کاپ شد.

تنیسفا – روز سوم و پایانی رقابت‌های لیور کاپ ۲۰۱۹ روز گذشته در ژنو سوئیس برگزار شد و تیم اروپا با پیروزی سرنوشت‌ساز الکساندر زورف مقابل میلوش رائونیچ به عنوان قهرمانی این مسابقات رسید.

 تنیس‌باز آلمانی در مسابقه نهایی که تکلیف تیم قهرمان را مشخص می‌کرد، حریف کانادایی خود را با نتیجه ۲ بر یک ([۱۰-۴] ۳-۶ ۶-۴) مغلوب کرد تا همانند سال گذشته حکم قهرمانی تیم اروپا به دست او امضا شود.

جدول نتایج مسابقات لیور کاپ ۲۰۱۹

امتیاز تیمی بعدنتیجهتیم جهانتیم اروپاروز
[۱-۰][۱۳-۱۱] ۵-۷ ۶-۴دنیس شاپووالوفدومینیک تیماول
[۱-۱]۷-۶ ۶-۱جک ساکفابیو فونینی
[۲-۱][۱۰-۷] ۱-۶ ۶-۲تیلور فریتساستفانوس سیتسیپاس
[۳-۱]۷-۵ ۶-۳شاپووالوف/ساکفدرر/زورف
[۳-۳][۱۰-۱] ۴-۶ ۷-۶جان ایزنرساشا زورفدوم
[۵-۳][۱۰-۷] ۷-۵ ۶-۷نیک کیریوسراجر فدرر
[۷-۳]۷-۶ ۶-۳میلوش رائونیچرافائل نادال
[۷-۵][۱۰-۶] ۳-۶ ۶-۴ساک/کیریوسنادال/سیتسیپاس
[۷-۸][۱۰-۸] ۶-۴ ۵-۷ساک/ایزنرفدرر/سیتسیپاسسوم
[۷-۱۱][۱۰-۵] ۶-۷ ۷-۵تیلور فریتسدومینیک تیم
[۱۰-۱۱]۷-۶ ۶-۴جان ایزنرراجر فدرر
[۱۳-۱۱][۱۰-۴] ۳-۶ ۶-۴میلوش رائونیچساشا زورف

در دیدار نخست از روز پایانی رقابت‌ها، درحالی‌که انتظار می‌رفت رافائل نادال و راجر فدرر در بخش دونفره به‌مصاف جان ایزنر و جک ساک بروند، با انصراف رافائل نادال به‌دلیل مصدومیت مچ دست، استفانوس سیتسیپاس جایگزین وی شد و تیم اروپا در نهایت این بازی را به تیم جهان واگذار کرد تا ۷-۸ در مجموع امتیازات عقب بیفتد.

در ادامه نیک کیریوس نیز به‌دلیل مصدومیت از دیدار دوم انفرادی انصراف داد و تیلور فریتس آمریکایی به جای او به میدان رفت و در برابر دومینیک تیم اتریشی قرار گرفت. در این دیدار، فریتس با برتری در ست پایانی حساب کار را ۱۱-۷ به سود تیم جهان کرد تا این تیم تنها یک پیروزی با نخستین قهرمانی‌اش در این رقابت‌ها فاصله داشته باشد.

در ادامه راجر فدرر با یک برد ارزشمند مقابل جان ایزنر، امید را به اردوی تیم اروپا بازگرداند تا امسال هم تکلیف قهرمان این دوره از رقابت‌ها در دیدار پایانی مشخص شود. در دیدار نهایی نیز ساشا زورف همانند سال گذشته عملکرد درخشانی ارائه کرد و با شکست میلوش رائونیچ تیم اروپا را به سومین قهرمانی خود در این رقابت‌ها رساند.

قهرمانی در این مسابقات مبلغ ۲۵۰ هزار دلار جایزه نقدی را برای هر یک از نفرات تیم اروپا به ارمغان آورد. لازم به ذکر است که این مسابقات فاقد امتیازات رنکینگ است.

در پایان سومین دوره مسابقات لیور کاپ هم‌چنین مجموعۀ «تی‌دی گاردن» در شهر بوستون آمریکا به عنوان میزبان سال آینده مسابقات معرفی شد. تی‌دی گاردن ورزشگاه خانگی تیم‌ بسکتبال بوستون سلتیکس است.

بیورن بورگ و جان مک‌انرو که در سه دورهٔ نخست به‌عنوان کاپیتان تیم‌های اروپا و جهان در لیور کاپ حضور داشتند نیز در سال ۲۰۲۰ در سِمت خود باقی خواهند ماند.

Write a Comment