قهرمانی کرواسی در مسابقات دیویس کاپ ۲۰۱۸؛ کروات‌ها انتقام فینال جام‌ جهانی را از فرانسه گرفتند.


تنیسفا – مارین چیلیچ با غلبه بر لوکا پویی در آخرین روز از فینال مسابقات جام دیویس ۲۰۱۸، عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را برای کرواسی به ارمغان آورد.

در این رقابت‌ها که از روز جمعه در استادیوم پیر مائوروی شهر لیل آغاز شده بود، کرواسی موفق شد در مجموع با نتیجه ۳ بر یک از سد میزبان خود فرانسه عبور کند.

شطرنجی‌پوشان با این پیروزی به نوعی موفق شدند انتقام شکست تیم ملی فوتبال‌شان در فینال جام جهانی روسیه را از فرانسه بگیرند.

کروات‌ها در روز نخست با درخشش چیلیچ و چوریچ در بازی‌های انفرادی دو بر صفر پیش افتادند. فرانسه که سال گذشته در همین استادیوم جشن قهرمانی برپا کرده بود، در روز دوم اما توانست با پیروزی در بازی دونفره، امیدش به تکرار قهرمانی را زنده نگه دارد. امیدی که البته با پیروزی چیلیچ برابر پویی در دیدار چهارم نقش بر آب شد و فرانسه دستش از جام کوتاه ماند.

این دومین قهرمانی کرواسی در مسابقات دیویس کاپ محسوب می‌شود. نخستین قهرمانی این تیم در سال ۲۰۰۵ با پیروزی برابر اسلواکی به دست آمده بود.

به این ترتیب ۱۰۶ـمین و آخرین دوره از رقابت‌های دیویس کاپ با پیروزی تیم کرواسی به پایان رسید. از سال آینده این رقابت‌ها با فرمتی جدید برگزار خواهد شد.

جدول نتایج فینال دیویس کاپ ۲۰۱۸

فرانسه ۱ – کرواسی ۳
روزدیدار اولدیدار دوم
اول برنا چوریچ -ژرمی شاردی
۶-۴ ۷-۵ ۶-۲
مارین چیلیچ – جو-ویلفرید سونگا
۶-۴ ۷-۵ ۶-۳
دوم – دونفرهپیر-اوگ اربر/نیکولاس ماهوت – ایوان دودیگ/ماته پاویچ
۷-۶ ۳-۶ ۶-۴ ۶-۴
سوممارین چیلیچلوکا پویی
۶-۳ ۶-۳ ۷-۶

 

بیشتر بخوانید: دیویس کاپ تحریم می‌شود؟