ماجرای درگیری لفظی سرینا ویلیامز و داور مسابقه در فینال آزاد آمریکا چه بود؟

[ad_1]

تنیسفا: دیدار سرینا ویلیامز و نائومی اوساکا در فینال بخش زنان مسابقات اوپن آمریکا ۲۰۱۸ به یکی از جنجالی‌ترین و کم‌سابقه‌ترین مسابقه‌های تاریخ تنیس تبدیل شد. بحث و جدل‌های ویلیامز با کارلوس راموس، داور مسابقه و گرفتن اخطارهای متعدد و هو کردن تماشاگران در مراسم اهدای جام باعث شد تا این مسابقه به تیتر اول بسیاری از رسانه‌های جهان تبدیل شود. در زیر به آن‌چه در این دیدار بحث‌برانگیز اتفاق افتاد پرداخته شده است.

در ست نخست، اوساکا یک بازی کم‌اشتباه را ارائه داد و با نتیجه ۲-۶ به پیروزی رسید. در این ست اوساکای جوان که اولین حضور خود در فینال یک گرند اسلم را تجربه می‌کرد، یک سر و گردن از حریف کهنه‌کار خود بالاتر بود و نبض بازی را در اختیار داشت.

اما همه‌ی جنجال بازی در ست دوم رخ داد؛ در اوایل این ست، ویلیامز پس از اینکه مربی‌اش پاتریک موراتوغلو سعی کرد یک نکته تاکتیکی را با حرکت دست از روی سکوها به او منتقل کند، از داور تذکر گرفت که این موضوع اعتراض او را در پی داشت و جرقه اتفاقات بازی از اینجا زده شد.

ویلیامز در واکنش به تصمیم کارلوس راموس، داور مسابقه با عصبانیت به او گفت: «من کمکی از مربی‌ام نگرفتم. من متقلب نیستم، من یک مادرم!»

در ادامه ویلیامز در پی از دست دادن گیم پنجم، راکتش را شکست و با گرفتن اخطار دوم، یک امتیاز نیز جریمه شد که این اتفاق موجب بالاگرفتن بحث بین او و داور گردید. ویلیامز که به شدت برآشفته شده بود، خطاب به داور مسابقه گفت: «تو‌‌ شخصیت من را زیر سوال بردی و باید از من عذرخواهی کنی. تو یک دروغگویی. تا آخر عمرت دیگر هرگز مسابقه‌ من را قضاوت نخواهی کرد. تو امتیاز من را دزدیدی و‌‌ یک دزد هستی.»

این اتفاق باعث شد راموس درحالی‌که بازی با نتیجه ۳-۳ دنبال می‌شد، اخطار سوم را به خاطر «بد دهانی» به ویلیامز بدهد و او را یک گیم جریمه کند که این موضوع عصبانیت بیشتر تنیس‌‌باز آمریکایی را به همراه داشت و موجب گردید او ناظر بازی را فرا بخواند. ویلیامز در صحبت با ناظر بازی، اقدام داور را «جنسیت زده» دانست و مدعی شد که اگر این اتفاق در مسابقه مردان رخ می‌داد، داور چنین جریمه‌ای را در نظر نمی‌گرفت.

پس از دقایقی بحث و جدل، مسابقه بالاخره ادامه یافت و با توجه به اینکه تصمیم داور غیرقابل بازگشت بود، یک گیم به اوساکا اضافه شد و ۴ بر ۳ پیش افتاد. بازیکن ۲۰ ساله ژاپنی به رغم شرایط پرتنش مسابقه در گیم سرویس بعدی نیز به پیروزی رسید و حساب کار را ۳-۵ کرد تا در آستانه کسب یک افتخار بزرگ قرار بگیرد. اوساکا در نهایت در ست دوم با نتیجه ۴-۶ به برتری رسید و با قهرمانی در آزاد آمریکا یک افتخار تاریخی را برای کشورش ژاپن به ارمغان آورد.

اتفاقات عجیب این بازی در مراسم اهدای جام نیز ادامه پیدا کرد و تماشاچیان تلاش کردند با هو کردن اعتراض خود را نسبت به نحوه قضاوت این دیدار نشان دهند که البته با درخواست ویلیامز از تماشاچیان مراسم ادامه پیدا کرد. هم‌چنین در اتفاقی بی‌‌سابقه، داور صندلی که معمولاً در مراسم اهدای جام از او تقدیر به عمل می‌آید، توسط سرداور مسابقات به بیرون از زمین هدایت شد و در مراسم حضور نداشت.

حواشی این مسابقه موجی از واکنش‌ها را در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته است.

بیشتر بخوانید: نائومی اوساکا با شکست سرینا ویلیامز قهرمان مسابقات یو اس اپن ۲۰۱۸ شد

[ad_2]

Write a Comment