مسابقات تنیس آزاد استرالیا سه هفته دیرتر از زمان همیشگی برگزار می‌شود


تنیسفا – بعد از ماه‌ها حدس و گمانه‌زنی درباره برگزاری رقابت‌های گرند اسلم آزاد استرالیا ۲۰۲۱، سرانجام کرگ تایلی رییس فدراسیون تنیس استرالیا اعلام کرد که این مسابقات با تأخیری سه هفته‌ای از تاریخ ۸ فوریه ۲۰۲۱ (۲۰ بهمن ۹۹) برگزار خواهد شد.

علت این تأخیر فراهم کردن شرایط مناسب برای قرنطینه بازیکنان عنوان شده است. طبق اعلام مسئولین برگزاری اوپن استرالیا، تمامی بازیکنان از تاریخ ۱۴ الی ۱۷ ژانویه وارد ملبورن خواهند شد و پس از قرنطینه‌‌ای دو هفته‌ای اجازه حضور در مسابقات را پیدا خواهند کرد.

تایلی در خصوص شرایط حضور بازیکنان در این مسابقات توضیح داد: «بازیکنان از تاریخ ۱۵ ژانویه به مدت دو هفته قرنطینه خواهند شد… شرایط قرنطینه سخت‌گیرانه خواهد بود. اما پس از قرنطینه بازیکنان می‌توانند هر جا که بخواهند بمانند، هر جا که بخواهند بروند و در مسابقات آماده‌سازی شرکت کنند و بعد برای نخستین بار پس از ماه‌ها در آزاد استرالیا مقابل جمعیتی بزرگ از تماشاگران و جو فوق‌العاده ورزشگاه در ملبورن به رقابت خواهند پرداخت.»

در مدت قرنطینه، نمونه‌گیری از بازیکنان در روزهای اول، سوم، هفتم، دهم و چهاردهم انجام خواهد شد.

با این حساب، بازیکنان پس از پایان دوران قرنطینه فقط‌ یک هفته برای حضور در مسابقات آماده‌سازی فرصت دارند که این یعنی به احتمال زیاد مسابقات تیمی ATP Cup سال آینده برگزار نخواهد شد.

استرالیا از نظر میزان شیوع و آمار ابتلا به کرونا در وضعیت خوبی به سر می‌برد و نگرانی اصلی برگزارکنندگان اوپن استرالیا این است که برگزاری این مسابقات موجب افزایش موارد ابتلا شود و به همین دلیل شرایط سخت‌گیرانه‌ای را برای حضور و اقامت بازیکنان در نظر گرفته‌اند.

Write a Comment