مسابقات تنیس گرند اسلم رولان گاروس به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد


فدراسیون تنیس فرانسه در تصمیمی عجیب از برگزاری مسابقات فرنچ اوپن در فصل پاییز خبر داد.

تنیسفا – رقابت‌های تنیس گرند اسلم رولان گاروس، یکی از چهار تورنمنت بزرگ تنیس که قرار بود از ۴ خرداد ماه آغاز شود به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد.

برگزارکنندگان این گرند اسلم در تصمیمی بی‌سابقه اعلام کردند که مسابقات این دوره از تاریخ ۳۰ شهریور ماه یعنی تنها ۶ روز پس از اتمام مسابقات گرند اسلم آزاد آمریکا برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تعطیلی شش هفته‌ای مسابقات تنیس در پی شیوع کرونا

برنارد گودیچلی رییس فدراسیون تنیس فرانسه در همین باره اظهار کرد: «ما در این وضعیت استثنایی که از هفته پیش شتاب بیشتری گرفته [شیوع ویروس کرونا در فرانسه] یک تصمیم دشوار و در عین حال شجاعانه گرفتیم. ما با این موضوع مسئولانه برخورد کردیم و همه باید در مقابله با این ویروس همکاری کنیم تا سلامت تمام افراد جامعه تأمین شود.»

مسابقات رولان گاروس نقطۀ اوج رقابت‌های فصل خاک تنیس به حساب می‌آید و جابه‌جایی در تاریخ برگزاری آن به احتمال زیاد به معنای لغو سایر مسابقات فصل خاک نیز خواهد بود.

اعلام این خبر اما باعث سردرگمی‌ زیادی شده و پرسش‌های بسیاری را به وجود آورده است. از جمله اینکه آیا اساساً امکان برگزاری دو تورنمنت بزرگ به فاصله تنها ۶ روز از یک‌دیگر آن‌هم در دو قاره مختلف و بر روی دو سطح متفاوت (هارد و خاک) وجود دارد و یا بازیکنان در نهایت مجبور خواهند شد یکی از این دو تورنمنت را انتخاب کنند؟ ضمن اینکه آب‌وهوای شهر پاریس نیز در آن برهه از سال مناسب برگزاری یک تورنمت تنیس در فضای باز نخواهد بود.

Write a Comment