نائومی اوساکا با شکست سرینا ویلیامز قهرمان مسابقات یو اس اپن 2018 شد

[ad_1]

تنیسفا: نائومی اوساکا با شکست سرینا ویلیامز در فینال مسابقات یو اس اپن ۲۰۱۸، جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر برد.

دیدار فینال بخش انفرادی زنان در مسابقات گرند اسلم اپن آمریکا شب گذشته در ورزشگاه مملو از جمعیت آرتور اش برگزار شد و نائومی اوساکا، تنیس‌باز جوان ژاپنی موفق شد با شکست سرینا ویلیامز نخستین عنوان خود در رقابت‌های گرند اسلم را به‌دست آورد.

در این مسابقه که با حواشی بسیاری همراه بود، اوساکا توانست با ارائه یک نمایش درخشان و کاملا برتر الگوی دوران کودکی خود را در دو ست و با نتایج ۴-۶ ۲-۶ شکست دهد. این مسابقه به دلیل اعتراض‌های مکرر ویلیامز به داور مسابقه و جریمه شدن او توسط داور با حاشیه‌های فراوانی همراه شد.

اوساکا با قهرمانی در یو اس اپن ۲۰۱۸ به نخستین تنیس‌باز ژاپنی در تاریخ تبدیل شد که در رده انفرادی یک تورنمنت گرند اسلم به قهرمانی می‌رسد.

بازیکن ۲۰ ساله پس از این قهرمانی به خبرنگاران گفت: «احتمالا در چند روز آینده خواهم فهمید که چه کار بزرگی انجام داده‌ام. به خودم گفتم نباید بگذارم استرس بر من چیره شود و فقط باید بر روی تنیس تمرکز کنم و همین موضوع است که من را تا به اینجا رسانده است. مهم نیست خارج از زمین چه اتفاقی روی می‌دهد، اخلاقم به گونه‌ای است که وقتی وارد زمین می‌شوم، تمام فکرم متمرکز تنیس است.»

اوساکا هم‌چنین با این پیروزی، ۳ میلیون ۸۰۰ هزار دلار جایزه نقدی مسابقات را با خود به خانه برد. وی با قهرمانی در آزاد آمریکا و کسب ۲۰۰۰ امتیاز، ۱۲ پله در جدول رده‌بندی صعود کرد و به رتبه هفتم رسید.

در طرف دیگر، سرینا ویلیامز که به دنبال کسب ۲۴ـمین گرند اسلم و رسیدن به رکورد مارگارت کورت افسانه‌ای بود، با شکست در فینال از رسیدن به این مهم بازماند.

آنچه در فینال گذشت:

در ست نخست، اوساکا یک بازی کم‌اشتباه را ارائه داد و با نتیجه ۲-۶ به پیروزی رسید.

در اوایل ست دوم، ویلیامز به خاطر اینکه مربی‌اش پاتریک موراتوغلو سعی کرد یک نکته تاکتیکی را از روی سکوها به او منتقل کند، از داور تذکر گرفت که این موضوع اعتراض او را در پی داشت و جرقه اتفاقات بازی از اینجا زده شد.

ویلیامز در واکنش به تصمیم کارلوس راموس، داور مسابقه با عصبانیت به او گفت: «من کمکی از مربی‌ام نگرفتم. من متقلب نیستم، من یک مادرم.»

 در ادامه ویلیامز در پی از دست دادن گیم پنجم، راکتش را شکست و با گرفتن اخطار دوم، یک امتیاز جریمه شد که این اتفاق موجب بالاگرفتن بحث بین او و داور گردید. ویلیامز که به شدت برآشفته شده بود، خطاب به داور مسابقه گفت: «تو‌‌ شخصیت من را زیر سوال بردی و باید از من عذرخواهی کنی. تو یک دروغگویی. تا آخر عمرت دیگر هرگز مسابقه‌ من را قضاوت نخواهی کرد. تو امتیاز من را دزدیدی و‌‌ یک دزد هستی.»

پس از این درگیری لفظی، درحالی‌که بازی با نتیجه ۳-۳ دنبال می‌شد، راموس ویلیامز را یک گیم جریمه کرد که این موضوع عصبانیت بیشتر تنیس‌‌باز آمریکایی را به همراه داشت و منجر به دخالت ناظر بازی شد. پس از دقایقی وقفه، مسابقه سرانجام ادامه یافت و اوساکا در گیم سرویس خود به پیروزی رسید و ۳-۵ پیش افتاد. به رغم شرایط پرتنش مسابقه ویلیامز توانست گیم بعدی را از آن خود کند، اما این برای بازگشت او به مسابقه کافی نبود و اوساکا با پیروزی در گیم بعدی، ۴-۶ به برتری رسید و با قهرمانی در آزاد آمریکا یک افتخار تاریخی را برای کشورش ژاپن به ارمغان آورد.

اتفاقات عجیب این بازی در مراسم اهدای جام نیز ادامه پیدا کرد و تماشاچیان هنگام صحبت مجری با هو کردن اعتراض خود را نسبت به نحوه قضاوت این دیدار نشان دادند. هم‌چنین در اتفاقی بی‌‌سابقه، داور صندلی که معمولاً در مراسم اهدای جام از او تقدیر به عمل می‌آید، توسط سرداور مسابقات به بیرون از زمین هدایت شد.

ویلیامز ۳۶ ساله در کنفرانس مطبوعاتی درباره اتفاقات مسابقه توضیح داد: «هنوز نمی‌دانم که چه احساسی دارم. زمان کافی نداشتم تا همه‌ جوانب را تجزیه و تحلیل کنم. اما سعی می‌کنم که مثبت بمانم و به چیزهای خوب فکر کنم و با این طرز فکر جلو بروم.»

دارنده ۲۳ عنوان گرند اسلم هم‌چنین در مورد لحظات پرتنش در مراسم اهدای جام گفت: «در حین مراسم ناگهان احساس بدی بهم دست داد چون هم او گریه می‌کرد و هم من. می‌دانید، او در مسابقه‌ای مهم برنده شده بود. نمی‌دانم که آن‌ گریه‌ها اشک شوق بود یا از روی ناراحتی. اما به خودم گفتم وای، وقتی من اولین عنوان گرند اسلم را به‌دست آوردم، این‌گونه نبود. قطعاً نمی‌خواستم که او چنین احساسی داشته باشد.»

[ad_2]

Write a Comment