نارضایتی رافائل نادال از نحوه سیدبندی مسابقات ویمبلدون


رافائل نادال اسپانیایی به‌رغم آن‌که در رده‌بندی جهانی رتبۀ دوم را دارا است، در مسابقات گرند اسلم ویمبلدون سید شمارۀ ۳ خواهد بود.

تنیسفا – مرد شماره ۲ تنیس جهان که به علت قوانین متفاوت رقابت‌های ویمبلدون به عنوان سید شماره ۳ در این گرند اسلم حاضر خواهد بود، در این‌رابطه گفت: «ویمبلدون تنها تورنمنتی است که این کار را می‌کند. قطعاً سید ۲ بهتر از سید ۳ است، اما مشکلی نیست، اگر آن‌ها فکر می‌کنند من باید سید ۳ باشم، می‌پذیرم و برای پیروزی در مسابقاتم خواهم جنگید.»

او افزود: «تنها چیزی‌که در این میان درست به نظر نمی‌رسد این است که ویمبلدون تنها تورنمنتی است که قانون سیدبندی‌اش متفاوت است، اگر سایر تورنمنت‌ها هم این‌گونه عمل می‌کردند، آن موقع شرایط عادلانه‌تر بود. موضوع فقط مربوط به من نیست. بارها شده که بازیکنان دیگر هم در طول سال نتایج خوبی گرفتند و ویمبلدون تلاش آن‌ها را نادیده گرفته است.»

قهرمان دو دوره مسابقات ویمبلدون اضافه کرد: «در مورد خاص من، سید ۳ به معنای آن است که در نیمه فدرر و یا جوکوویچ قرار می‌گیرم و برای صعود به فینال باید با یکی از آن‌ها در نیمه‌نهایی بازی کنم.»

در بخش مردان مسابقات ویمبلدون، سیدبندی با روشی متفاوت و با توجه به عملکرد بازیکنان در مسابقات چمن صورت می‌گیرد. در این روش، امتیازاتی که بازیکنان طی دو ساله گذشته در مسابقات چمن کسب کرده‌اند طبق فرمولی مشخص به امتیازات رنکینگ آن‌ها اضافه می‌گردد و نفرات برتر بر این اساس مشخص می‌شوند. این درحالی‌ است که در سایر مسابقات تنیس، رده‌بندی جهانی تنها ملاک سیدبندی است.

فرمول سیدبندی در بخش مردان ویمبلدون:

امتیازات بازیکنان در جدول رده‌بندی جهانی به تاریخ ۲۴ ژوئن ۲۰۱۹ + تمام امتیازاتی که در طول ۱۲ ماه گذشته در مسابقات چمن کسب کرده‌اند + ۷۵ درصد از امتیازات تورنمنت چمنی که در ۱۲ ماه منتهی به ویمبلدون سال گذشته بهترین عملکرد را در آن داشته‌اند.

Write a Comment