نواک جوکوویچ: اگر گرند اسلم نبود، قطعاً انصراف می‌دادم


مرد شماره یک تنیس جهان می‌گوید با وجود مصدومیت به کار خود در اولین گرند اسلم سال ادامه خواهد داد.

تنیسفا – نواک جوکوویچ که دو روز پیش در مرحله سوم رقابت‌ها از ناحیه عضلات شکم دچار آسیب‌دیدگی شد، امروز در مقابل میلوش رائونیچ به میدان رفت و با شکست او راهی مرحله یک‌چهارم پایانی شد.

تنیس‌باز صرب پس از این مسابقه در مورد وضعیت مصدومیت خود به خبرنگاران گفت: «در این دو روز، سعی کردم بیشتر استراحت کنم. کارهای زیادی برای ریکاوری انجام دادم. روش‌ها، دستگاه‌ها و مسکن‌های مختلفی را امتحان کردم. تیم پزشکی مسابقات و فیزیوتراپ‌های‌ ATP هم کمک زیادی به من کردند که از آن‌ها ممنون هستم.»

مدافع عنوان قهرمانی افزود: «نمی‌خواهم تا زمانی‌که در مسابقات هستم در مورد اینکه دقیقاً چه مصدومیتی دارم صحبت کنم. اما MRI انجام دادم و خودم می‌دانم که چه شده است. قطعاً اگر گرند اسلم نبود انصراف می‌دادم. نوع حرکت من در زمین فشار زیادی به بدنم وارد می‌کند و مسابقات نیز ۳ از ۵ است که در این شرایط کار من را دشوارتر می‌کند. باید از لحاظ ذهنی با درد کنار بیایم. ۴۰ ساعت زمان دارم که این در گرند اسلم‌ها حسن بزرگی است.»

نواک جوکوویچ در حال دریافت مداوای پزشکی در بازی مقابل تیلور فریتس در دور سوم اوپن استرالیا – REUTERS/Kelly Defina ©

جوکوویچ در مورد خطراتی که بازی کردن با مصدومیت برای او دارد گفت: «تیم پزشکی به من گفت که حضور در زمین برای من یک قمار است چراکه ممکن است باعث بدتر شدن آسیب‌دیدگی‌ام شود، البته از طرفی هم ممکن است همه‌چیز خوب پیش برود. تا مصرف مسکن‌ها را متوقف نکنم متوجه نخواهم شد چون آن‌ها درد را پنهان می‌کنند.»

تنیس‌باز صرب در رابطه با اینکه پس از مسابقات چه مدت باید استراحت کند توضیح داد: «با چند تیم پزشکی مشورت کردم. تیم خودم و تیم مسابقات. آن‌ها معتقدند احتمال اینکه مدت زیادی بازی نکنم بسیار کم است. آن‌ها عقیده دارند که این مصدومیت تهدیدی برای من در ادامه فصل نخواهد بود. شاید فقط مجبور شوم از چند تورنمنت انصراف بدهم.»

او هم‌چنین درباره بازی با زورف در مرحله بعد اضافه کرد: «قطعاً رالی‌های بیشتری خواهیم داشت. اما زورف ضربات سرویس خیلی خوبی نیز دارد. اگر مقابل او ۱۰ درصد بهتر از امروز کار کنم برای خودم شانس قائل هستم.»

Write a Comment