هفتمین تاج‌گذاری جوکوویچ در اپن استرالیا با پیروزی قاطع مقابل نادال


نواک جوکوویچ صربستانی با پیروزی برابر رافائل نادال در فینال مسابقات اپن استرالیا ۲۰۱۹، برای هفتمین بار قهرمان این مسابقات شد.

تنیسفا – به گزارش ausopen، نواک جوکوویچ، مرد شمارهٔ یک تنیس جهان موفق شد با ارائهٔ نمایشی بی‌نقص در فینال رقابت‌های اپن استرالیا، رقیب دیرینهٔ خود رافائل نادال را در سه ست متوالی شکست دهد و برای ۷ـمین بار فاتح این رقابت‌ها شود. (نتیجه: ۳-۶ ۲-۶ ۳-۶)

این دیدار که بیش از ۲ ساعت به طول انجامید، برخلاف انتظارها یک‌طرفه دنبال شد و جوکوویچ در سرتاسر مسابقه حاکم بلامنازع میدان بود. بازیکن اهل بلگراد با برد در دیدار امروز، آمار خود را در رویارویی با ماتادور اسپانیایی را به ۲۸ پیروزی و ۲۵ شکست بهبود بخشید.

تنیس‌باز صرب با کسب هفتمین جام در ملبورن، رکورددار قهرمانی در این رقابت‌ها شد و از راجر فدرر و روی امرسون عبور کرد.

«نوله» هم‌چنین با این قهرمانی، ۱۵ـمین عنوان خود در رقابت‌های گرند اسلم را به دست آورد و از رکورد پیت سمپراس عبور کرد. جوکوویچ هم‌چنین با فتح نخستین گرند اسلم سال ۲۰۱۹، ۷۳ـمین عنوان دوران ورزشی خود را به دست آورد.

این سومین قهرمانی متوالی جوکوویچ (پس از ویمبلدون و آزاد آمریکا ۲۰۱۸) در رقابت‌های گرند اسلم بود.

گزیدۀ دیدار نواک جوکوویچ و رافائل نادال در فینال اپن استرالیا ۲۰۱۹

در رقابت‌های بخش دونفره مردان نیز زوج نیکولاس ماهوت و پیر-اوگ اربر با پیروزی مقابل هنری کنتینن و جان پی‌یرس در دو ست متوالی، برای نخستین بار به مقام قهرمانی آزاد استرالیا دست یافتند. ماهوت و اربر حالا توانسته‌اند جام قهرمانی هر یک از گرند اسلم‌های ۴ گانه (یو اس اپن ۲۰۱۵، ویمبلدون ۲۰۱۶، رولان گاروس ۲۰۱۸ و آزاد استرالیا ۲۰۱۹) را بالای سر ببرند.