ویمبلدون ۲۰۱۹؛ راه‌یابی فدرر و نادال به دور دوم و حذف زودهنگام تیم از رقابت‌ها


راجر فدرر و رافائل نادال در دومین روز از مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۹ با پیروزی مقابل حریفان خود به دور دوم رسیدند. دومینیک تیم اتریشی اما برابر سم کوئری شکست خورد از دور رقابت‌ها کنار رفت. در بخش زنان، اشلی بارتی، کی‌کی‌ برتنس و سرینا ویلیامز با پیروزی برابر رقبا راهی مرحلۀ دوم شدند.

تنیسفا – رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۱۹ روز گذشته با برگزاری دیدارهای باقی‌مانده از دور نخست ادامه یافت. در استادیوم مرکزی، راجر فدرر قهرمان ۸ دورۀ ویمبلدون به مصاف لوید هریس از آفریقای جنوبی رفت و با وجود واگذاری ست اول، در سه ست بعدی قاطعانه به برتری دست یافت و به دور دوم صعود کرد. (نتیجه: ۲-۶ ۲-۶ ۱-۶ ۶-۳)

این ۱۷ـمین پیروزی پیاپی فدرر در دورهای نخست مسابقات ویمبلدون بود. استاد سوئیسی که ۲۱ـمین سال متوالی حضور خود در ویمبلدون را تجربه می‌کند، در مرحلۀ دوم با جِی کلارک بریتانیایی دیدار خواهد کرد. فدرر و کلارک تابه‌حال مقابل یک‌دیگر به میدان نرفته‌اند.

در دیدار دیگر، رافائل نادال نیز دیدار خود برابر یوئیچی سوگیتا را با پیروزی پشت سر گذاشت. ماتادور که در زمین شمارۀ یک به مصاف تنیس‌باز ژاپنی رفت، موفق شد با نتایج ۳-۶ ۱-۶ ۳-۶ برابر سوگیتا به برتری برسد و به مرحلۀ دوم رقابت‌ها راه یابد.

اخبار لحظه‌ای ویمبلدون و آخرین نتایج و ویدیوی بازی‌ها در کانال تلگرام تنیسفا 

تنیس‌باز اهل مایورکا در دور دوم و در یکی از دیدارهای تماشایی این دوره باید با نیک کیریوس استرالیایی مسابقه دهد. کیریوس که سابقۀ پیروزی مقابل نادال در ویمبلدون ۲۰۱۴ را دارد، روز گذشته در ۵ ست هم‌وطنش جردن تامپسن را شکست داد. قضاوت این دیدار را علی نیلی داور نشان طلای کشورمان به عهده داشت.

نادال و کیریوس تاکنون در مصاف‌های رودررو هر کدام ۳ پیروزی به دست آورده‌اند و روز پنچ شنبه در حالی برای هفتمین بار با هم روبرو می‌شوند که جدال لفظی‌ این دو در ماه‌های اخیر این مسابقه را به نبردی حیثیتی تبدیل کرده است.

برخلاف پیروزی آسان قهرمان رولان گاروس ۲۰۱۹، نایب‌قهرمان این رقابت‌ها یعنی دومینیک تیم خیلی زود از گردونۀ مسابقات ویمبلدون کنار رفت؛ تنیس‌باز اتریشی با قبول شکست مقابل سم کوئری آمریکایی در ۴ ست، در همان دور نخست از تورنمنت ویمبلدون حذف شد. (نتیجه: ۰-۶ ۳-۶ ۶-۷ ۷-۶)

این دومین سال متوالی است که تیم در همان گام نخست از سومین گرند اسلم سال حذف می‌شود. وی سال گذشته در میانۀ مسابقه با مارکوس بقداتیس دچار مصدومیت شد و نتوانست به بازی ادامه دهد.

در مسابقات مهم دیگر، کی نیشیکوری، جان ایزنر و مارین چیلیچ به‌ترتیب با غلبه بر تیاگو مونتیرو، کسپر رود و آدرین مانارینو به دور دوم رقابت‌ها صعود کردند.

در بخش زنان، اشلی بارتی بخت اول قهرمانی که این روزها از آمادگی بالایی برخوردار است، در دو ست متوالی سای‌سای ژنگ چینی را مغلوب کرد. (نتیجه: ۲-۶ ۴-۶)

زن شمارۀ یک تنیس جهان در دور دوم با الیسون فن اویتفان از بلژیک روبه‌رو خواهد شد.

کی‌کی برتنس هلندی سید شمارۀ ۴ مسابقات نیز با پیروزی مقابل مندی مینلا از لوکزامبورگ راهی دور دوم شد. (نتیجه: ۲-۶ ۳-۶)

سرینا ویلیامز عنوان‌دار ۷ دورۀ مسابقات ویمبلدون نیز گام نخست را محکم برداشت. اسطورۀ آمریکایی تنیس با عبور از سد جوریا گاتو-مونتیکونه از ایتالیا به مرحلۀ دوم گرند اسلم ویمبلدون صعود کرد. (نتیجه: ۵-۷ ۲-۶)

حریف ویلیامز در دور بعد، کایا یووان از اسلونی خواهد بود.

انجلیک کربر آلمانی مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها هم با غلبه بر هم‌وطنش تاتیانا ماریا، حریف لارن دیویس آمریکاییی در مرحلۀ بعد شد. (نتیجه: ۳-۶ ۴-۶)

اما در اتفاق مهم بخش زنان، ماریا شاراپووا، تنیس‌باز پرآوازۀ روس که پس از جراحی شانه به‌تازگی به میادین بازگشته، در ست سوم مسابقۀ خود برابر پاولین پارامنتیه فرانسوی از ناحیه مچ دست دچار مصدومیت شد و از دور بازی‌ها کنار رفت.

شاراپووا پس از قهرمانی سال ۲۰۰۴ در ویمبلدون، هرگز موفق به تکرار موفقیت خود در این رقابت‌ها نشده است.

Write a Comment