پیش‌نگاهی به دیدارهای نیمه‌نهایی تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

[ad_1]

تنیسفا – بعد از راهیابی آزارنکا و اوساکا به دیدار پایانی بخش زنان، چهره دو فینالیست بخش مردان نیز امشب مشخص خواهد شد.

در دیدار اول که از ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه بامداد به وقت ایران برگزار می‌شود، الکساندر زورف آلمانی در دومین حضور خود در نیمه‌نهایی یک گرند اسلم به مصاف پابلو کارنیو بوستا می‌رود که او نیز برای دومین بار به نیمه‌نهایی اوپن آمریکا راه یافته است.

زورف و بوستا پیش از این تنها یک بار آن هم دو سال قبل در مسابقات مایمی با یک‌دیگر روبرو شده‌اند که تنیس‌باز آلمانی پیروز از زمین مسابقه بیرون آمد. زورف امشب فرصت خوبی دارد تا با مقابل بوستا به اولین فینال خود در مسابقات گرند اسلم برسد. .

اما در مسابقه دوم که همه نگاه‌ها به آن دوخته شده، دومینیک تیم نفر سوم جهان و بخت اول قهرمانی با دنیل مدودف روس نایب قهرمان سال گذش دیدار خواهد کرد.

تیم و مدودف پیش از این تنها سه بار با هم روبرو شده‌اند که تنیس‌باز اتریشی در ۲ مسابقه به پیروزی رسیده است. مسابقه امشب اولین رویارویی این دو در یک گرند اسلم است؛ نبردی که احتمالاً در سال‌های آتی بارها شاهد تکرار آن در میادین بزرگ خواهیم بود.

هر دو بازیکن در مراحل قبل عملکرد خیلی خوبی داشتند و در هیچ مسابقه‌ای با مشکل جدی مواجه نشدند.‌ مدودف که هیچ ستی را تا به اینجای کار واگذار نکرده و تیم هم تنها یک ست مقابل مارین چیلیچ در دور سوم از دست داد.

تیم و مدودف هر دو بازیکنان سرسختی هستند و از قابلیت‌های هجومی و دفاعی خوبی برخوردارند که این موضوع نوید یک بازی جذاب و نزدیک را در نیمه‌نهایی می‌دهد. نبردی که احتمالاً با امتیاز‌های نفس‌گیر و رالی‌های طولانی همراه خواهد بود، بخصوص که هم تیم و هم مدودف در بسیاری از مواقع برای برگرداندن سرویس عقب می‌روند تا بتوانند توپ‌های بیشتری را به زمین برگرداند.

ضربه بک‌هند دو بازیکن نیز از قابلیت تمام‌کنندگی بالایی برخوردار است، و هر دو این توانایی را دارند تا با ضربات فلت و بدون‌ پیچ خود امتیازها را کوتاه کنند. اگرچه مدودف نسبت به قد بلندش خیلی خوب در زمین حرکت می‌کند و به توپ‌های زیادی می‌رسد با این حال تیم امشب احتمالا سعی خواهد کرد با زدن ضربات متنوع به نقاط مختلف زمین توان حرکتی او را به چالش بکشد. ضربات تاپ‌اسپین تیم هم می‌تواند در این مسابقه برای مدودف دردسرساز شود. فورهند بازیکن روس از نظر تکنیکی به خوبی بک‌هند او نیست و سال قبل در بازی مقابل نادال نشان داد که در مقابل توپ‌های بلند آسیب‌پذیر است.

اما نقطه قوت اصلی مدودف را باید توانایی ذهنی بالای او دانست؛ او سال قبل در همین مسابقات در قامت یک قهرمان باتجربه ظاهر شد و با وجود تنشی که بین او و تماشاگران در طول مسابقات در جریان بود جسورانه خود را به فینال رساند و تا آخرین لحظه با نادال جنگید. تیم هم اگرچه بازیکن سرسختی است اما در گذشته بارها شاهد بودیم که در لحظات حساس و تعیین‌کننده شکننده ظاهر شده و مسابقات زیادی را به رغم برتری فنی واگذار کرده است. این موضوع با توجه به اینکه او حالا با حذف جوکوویچ و غیبت فدرر و نادال فشار بیشتری را روی شانه‌های خود احساس می‌کند می‌تواند در مسابقه امشب تأثیرگذار باشد.[ad_2]

Write a Comment