پیش‌نگاهی به فینال تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰؛ نبرد تیم و زورف برای فتح اولین گرند اسلم

[ad_1]

مسابقات تنیس آزاد آمریکا امشب با معرفی قهرمان بخش انفرادی مردان به کار خود پایان می‌دهد.

تنیسفا – همه‌گیری کرونا، مصدومیت نابهنگام زانو و یک حادثه عجیب باعث شد تا پس از ۱۴ گرند اسلم متوالی امشب در نیویورک فینالی را شاهد باشیم که هیچ یک از سه غول دنیای تنیس یعنی نادال، فدرر و جوکوویچ در آن حضور ندارند.

دومینیک تیم اتریشی مرد شماره ۳ تنیس جهان از ساعت ۱۲:۳۰ بامداد روز دوشنبه به وقت ایران در دیدار پایانی رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا به مصاف الکساندر زورف آلمانی می‌رود تا تنیس مردان پس از ۶ سال با چهره یک قهرمان جدید در مسابقات گرند اسلم آشنا شود.

تیم ۲۷ ساله که برای چهارمین بار به فینال یک گرند اسلم رسیده، در این دوره از مسابقات عالی ظاهر شده و تنها یک ست را در مسیر رسیدن به دیدار پایانی واگذار کرده است. او در نیمه‌نهایی نیز با نمایش بی‌نقص و مطمئن دنیل مدودف روس نایب قهرمان سال قبل بازی‌ها را در سه ست متوالی از پیش رو برداشت.

در مقابل اما زورف ۲۳ ساله که برای اولین بار حضور در فینال یک گرند اسلم را تجربه می‌کند، مسیر دشواری را تا دیدار پایانی طی کرد و تنها یک بازی از شش مسابقه قبلی خود را بدون از دست دادن ست پشت سر گذاشت. در یک‌چهارم نهایی و نیمه‌نهایی هم مرد شماره هفت تنیس جهان تا آستانه حذف پیش رفت و مجبور شد برای فرار از شکست در دو نبرد پنج سته بجنگد.

زورف و تیم تاکنون ۹ مرتبه مقابل هم بازی کرده‌اند که بازیکن اتریشی با ۷ پیروزی دست بالا را دارد. فینال امشب تکرار نبرد این دو در نیمه‌نهایی آزاد استرالیای امسال است که در آن مسابقه تیم با وجود واگذاری ست نخست توانست دوست صمیمی خود را ۳ بر یک مغلوب کند و راهی فینال شود.

تیم که ۴ سال از زورف بزرگتر است تجربه ۳ مرتبه حضور در فینال گرند اسلم‌ها را دارد که این موضوع می‌تواند کمک بزرگی به او در دیدار امشب باشد. تیم در ۳ تجربه قبلی خود مغلوب بزرگان تنیس شده (دو بار به نادال در آزاد فرانسه و یک بار جوکوویچ در آزاد استرالیا) اما این بار او بازیکن باتجربه میدان به حساب می‌آید و کارشناسان نیز شانس قهرمانی او را بسیار بیشتر از حریف آلمانی‌اش ارزیابی می‌کنند.

تیم بازیکن کاملی است و همه نوع سلاحی در زرادخانه ضربات او پیدا می‌شود. تنیس‌باز اتریشی ضربات پرقدرتی به توپ می‌زند و از توانایی‌های دفاعی و هجومی خوبی برخوردار است که به او این امکان را می‌دهد تا در لحظات حساس از تاکتیک‌های مختلف بهره ببرد. در مقابل اما زورف نقاط ضعفی دارد که می‌تواند در مسابقه امشب همچون دو مسابقه قبلی‌اش برابر چوریچ و کارنیو بوستا برای او دردسرساز شود. او به رغم قد بلندش خطاهای سرویس زیادی مرتکب می‌شود و ضربه فورهند او نیز زیر فشار و در موقعیت‌های دفاعی بسیار آسیب‌پذیر است.[ad_2]

Write a Comment