چهارمین تاج‌گذاری نادال در نیویورک با شکست مدودف در دیداری حماسی


نادال با قهرمانی در اپن آمریکا ۲۰۱۹، به یک‌قدمی رکورد تعداد عناوین راجر فدرر در مسابقات گرند اسلم رسید.

تنیسفا – رافائل نادال با شکست دنیل مدودف در یک ماراتن پنج‌ ستۀ تماشایی برای چهارمین بار قهرمان آزاد آمریکا شد و به نوزدهمین گرند اسلم خود دست یافت.

تنیس‌باز اسپانیایی پس از اینکه دو ست نخست را به سود خود خاتمه داد، ست‌های سوم و چهارم را در عین ناباوری به مدودف تسلیم‌ناپذیر واگذار کرد تا کار به ست سرنوشت‌ساز پنجم بکشد. او در ست پنجم اما اشتباهات دو ست قبلی را تکرار نکرد و با جنگندگی فراوان توانست حریف جوان خود را مغلوب کند. (نتیجه: ۴-۶ ۶-۴ ۷-۵ ۳-۶ ۵-۷)

این دیدار که قضاوت آن را علی نیلی به عهده داشت، ۴ ساعت و ۴۹ دقیقه به طول انجامید.

ماتادور با قهرمانی در نیویورک ضمن کسب ۸۴ـمین جام دوران ورزشی خود به اولین بازیکنی تبدیل شد که پس از ۳۰ سالگی در پنج گرند اسلم قهرمان می‌شود.

او با فتح اوپن آمریکا به ۱۹ـمین گرند اسلم خود و به یک قدمی رکورد راجر فدرر رسید که با ۲۰ قهرمانی پرافتخارترین تنیس‌باز مرد تاریخ به حساب می‌آید.

مرد شماره دو تنیس جهان هم‌چنین با فتح چهارمین گرند اسلم سال، ۲۰۰۰ امتیاز به‌دست آورد و فاصله‌اش را با جوکوویچ صدرنشین به ۶۴۰ امتیاز کاهش داد. او اکنون از شانس بالایی برای پیشی گرفتن از رقیب صرب و به پایان رساندن فصل ۲۰۱۹ در جایگاه نخست برخوردار است.

از سوی دیگر، دنیل مدودف روس که با درخشش در مسابقات هارد کورت آمریکای شمالی، نام خود را بیش از پیش بر سر زبان‌ها انداخت و به دنبال این بود تا پس از ۱۴ سال اولین قهرمان روس یک گرند اسلم در بخش مردان لقب بگیرد، از کسب این مهم باز ماند.

به‌این ترتیب پروندۀ رقابت‌های گرند اسلم در فصل ۲۰۱۹ با دو قهرمانی نواک جوکوویچ (آزاد استرالیا و ویمبلدون) و دو قهرمانی رافائل نادال (رولان گاروس و آزاد آمریکا) بسته شد.

Write a Comment