کارن خاچانوف با شکست نواک جوکوویچ قهرمان مسترز پاریس 2018 شد


تنیسفا: کارن خاچانوف در فینال مسابقات مسترز پاریس دست به کار بزرگی زد و با شکست نواک‌ جوکوویچ، به اولین قهرمانی خود در مسابقات مسترز رسید.

دیدار پایانی مسابقات مسترز پاریس عصر روز یک‌شنبه بین نواک جوکوویچ و کارن خاچانوف برگزار شد و در نهایت، خاچانوف موفق شد با ارائه یک نمایش کم‌نقص حریف پرآوازه خود و رکورددار قهرمانی در این رقابت‌ها را با نتایج (۴-۶ ۵-۷) شکست دهد.

با این شکست، نوار پیروز‌های متوالی جوکوویچ که از مسترز سینسیناتی آغاز شده بود، پس از ۲۳ مسابقه قطع شد.

این نخستین قهرمانی خاچانوف در یک تورنمنت ۱۰۰۰ امتیازی مسترز بود.

تنیس‌باز اهل مسکو که با این قهرمانی مهم‌ترین عنوان دوران ورزشی خود را بدست آورد، در رده‌بندی جدید با هفت پله صعود در رتبه یازدهم قرار خواهد گرفت. او هم‌چنین در رقابت‌های فینال تور جهانی در لندن، به عنوان دومین بازیکن ذخیره حضور خواهد داشت.

خاچانوف در مسیر قهرمانی، پیش از جوکوویچ ۳ بازیکن دیگر از جمع ۱۰ نفر برتر جهان را نیز شکست داده‌ بود؛ وی در دور سوم بر جان ایزنر آمریکایی چیره شد و پس از آن در مراحل یک‌چهارم نهایی و نیمه‌پایانی، به ترتیب الکساندر زورف و دومینیک تیم را شکست داد.

خاچانوف پس از پیروزی در مورد این قهرمانی گفت: «این قهرمانی یک دنیا برایم ارزش دارد. از این که فصل را این‌گونه به پایان می‌رسانم بسیار خشنود هستم.»

او درباره رویارویی با حریف قدرتمند خود اظهار داشت: «در بازی با نواک شما نمی‌توانید بی‌نقشه به روی تور بروید چون او ضربات «پسینگ‌شات» بی‌نظیری دارد. باید برای رفتن به روی تور هدف داشته باشید و ضربات درست را انتخاب کنید.»

نواک جوکوویچ نیز که روز گذشته در دیداری دیدنی راجر فدرر را پشت سر بگذارد، گرچه نتوانست ۵ـمین قهرمانی خود را در پاریس کسب کند اما با شرکت در این تورنمنت موفق شد با کنار زدن رافائل نادال اسپانیایی، بار دیگر به جایگاه نخست رده‌بندی برسد. وی در رده‌بندی جدید که روز دوشنبه منتشر می‌شود، با ۸۰۴۵ امتیاز، بالاتر از رافائل نادال (۷۴۸۰ امتیاز) و راجر فدرر (۶۰۲۰ امتیاز) در صدر جدول خواهد ایستاد.

جوکوویچ در مصاحبه خود در تمجید از خاچانوف گفت: «می‌خواهم درباره اینکه او در طول هفته چقدر خوب بازی کرد، صحبت کنم. او امروز کاملاً مستحق پیروزی و لایق تمجید بود. بازیکن جوانی است که در آینده موفقیت‌های بیشتری کسب خواهد کرد. اما حالا نیز یک بازیکن عالی است. او کیفیت بسیار بالایی را از خود به نمایش گذاشت و نشان داد که در آینده بیشتر از او خواهیم دید.»

بدین ترتیب در فصل ۲۰۱۸، همانند فصل قبل، ۳ تنیس‌باز برای نخستین بار فاتح یک تورنمنت مسترز شدند. پیش‌تر در سال جاری خوان مارتین دل‌پوترو در مسترز ایندین ولز و جان ایزنر در مسترز مایمی عنوان قهرمانی را از آن خود کردند.

به این مطلب امتیاز بدهید

[تعداد: 4 میانگین: 2.5]