کیم کلایسترز به تنیس حرفه‌ای باز می‌گردد


کیم کلایسترز تنیس‌باز بلژیکی و دارنده چهار گرند اسلم اعلام کرده که قصد دارد برای دومین بار به دنیای تنیس حرفه‌ای بازگردد.

تنیسفا – شمارهٔ یک سابق تنیس زنان نخستین بار در سال ۲۰۰۷ در ۲۳ سالگی به دلیل مصدومیت‌‌های زیاد از تنیس خداحافظی کرد، اما دو سال بعد و پس از به‌دنیا آوردن فرزند اولش، بازگشتی موفقیت‌آمیز به رقابت‌ها داشت و توانست در گرند اسلم‌ یو اس اپن ۲۰۰۹ به قهرمانی برسد. او سال بعد موفق شد از عنوان خود در نیویورک دفاع کند و در ادامه آزاد استرالیا ۲۰۱۱ را نیز فتح کرد تا در کنار مارگارت کورت استرالیایی به تنها زنی تبدیل شود که به عنوان مادر در سه گرند اسلم به قهرمانی می‌رسد.

او هم‌چنین در اوایل سال ۲۰۱۱ توانست به مدت یک هفته به صدر تنیس جهان برگردد و اولین مادری لقب گرفت که به این مهم دست می‌یابد.

کلایسترز سال ۲۰۱۲ اما دوباره با مصدومیت‌های پی‌در‌پی روبه‌رو شد و به دنبال حذف در دور دوم مسابقات یو اس اپن برای دومین بار اعلام بازنشستگی کرد.

حالا پس از گذشت حدود ۷ سال از خداحافظی دوم او، این تنیس‌باز بلژیکی ساعاتی پیش اعلام کرد که قصد دارد از ابتدای سال ۲۰۲۰ به تنیس بازگردد.

وی انگیزه تصمیم خود را حضور موفق مادرانی چون سرینا در تنیس زنان عنوان کرده است: «در ۳۶ سالگی احساس می‌کنم برای بازنشسته بودن جوان هستم. با این همه ورزشکاران الهام‌بخش و مادران شاغل در تور تنیس، بی‌صبرانه منتظر بازگشت هستم تا ببینم باوجود داشتن ۳ فرزند چه چیزهایی ممکن می‌شود.»

Write a Comment