یو اس اوپن ۲۰۲۰؛ صعود تیم و مدودف به نیمه‌نهایی / رویارویی ویلیامز و آزارنکا در نبرد مادران

[ad_1]

در دیدارهای باقی‌مانده از مرحله یک‌چهارم نهایی یو اس اپن ۲۰۲۰ بامداد امروز دنیل مدودف و دومینیک تیم به ترتیب با پیروزی مقابل آندری روبلف و الکس دمینور حریف یک‌دیگر در دور نیمه‌پایانی شدند. سرینا ویلیامز و ویکتوریا آزارنکا نیز با شکست رقیبان خود راهی نیمه‌نهایی شدند تا بار دیگر شاهد نبرد دو مادر در این مسابقات باشیم.

تنیسفا – دهمین روز از مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ با برگزاری دیدارهای باقی‌مانده از دور یک‌چهارم نهایی پیگیری شد؛ در اولین دیدار از بخش مردان دنیل مدودف روس سید سوم رقابت‌ها با پیروزی مقابل دوست و هم‌شهری خود آندری روبلف ۲۲ ساله توانست برای دومین سال متوالی راهی نیمه‌نهایی اپن آمریکا شود.

فینالیست سال قبل در تایبریک ست نخست ۱-۵ از روبلف عقب افتاد اما در ۸ امتیاز بعدی ۷ امتیاز را به سود خود به پایان برد تا پیروز این ست شود. بازیکن اهل مسکو در دو ست بعدی نیز حریف خود را با نتایج ۶ بر ۳ و ۷ بر ۶ شکست داد تا بدون واگذاری حتی یک ست به نیمه‌نهایی برسد.

جوان ۱۹۸ سانتی‌متری با برد مقابل روبلف آمار خود در گرند اسلم نیویورک را به ۱۳ پیروزی و ۳ شکست بهبود بخشید.

اما حریف مدودف در نیمه‌نهایی کسی نیست جز دومینیک تیم اتریشی که با حذف جوکوویچ حالا شانس اول قهرمانی در رقابت‌های این دوره به حساب می‌آید؛ تیم در یک‌چهارم پایانی ۳ بر صفر الکس دمینور استرالیایی را مغلوب کرد تا نخستین حضور خود در نیمه‌نهایی یو اس اپن را تجربه کند. نتیجه: ۴-۶ ۲-۶ ۱-۶

تیم که سابقه ۳ مرتبه حضور در فینال مسابقات گرند اسلم را دارد، با پشت سر گذاشتن دمینور نخستین تنیس‌باز مرد اتریشی لقب گرفت که فرصت رقابت در نیمه‌نهایی مسابقات آزاد آمریکا را پیدا می‌کند. پیش از تیم، توماس موستر در سه بار تلاشش برای حضور در نیمه‌نهایی یو اس اپن ناکام مانده بود.

دیدار حساس بین دومینیک تیم و دنیل مدودف که چهارمین مصاف این دو خواهد بود روز جمعه برگزار می‌شود. در سه رویارویی قبلی تیم توانسته دو پیروزی کسب کند اما دیدار آخرشان در مسترز کانادا ۲۰۱۹ با پیروزی مدودف به پایان رسید.

در مسابقات بخش زنان، سرینا ویلیامز کهنه‌کار یک گام دیگر به تاریخ‌سازی نزدیک شد؛ در نبرد بین دو مادر در اپن آمریکا، سرینا ویلیامز دارنده ۶ عنوان یو اس اپن با برتری مقابل سوتانا پیرونکووا در ۳ ست، برای ۱۴ـمین بار راهی نیمه‌نهایی شد. او حالا تنها دو برد با ۲۴ـمین عنوان گرند اسلم و برابری با رکورد مارگارت کورت فاصله دارد. نتیجه: ۲-۶ ۳-۶ ۶-۴

این یازدهمین حضور متوالی ویلیامز در گرند اسلم آزاد آمریکا به حساب می‌آید.

ویلیامز که ۳۹ـمین حضور خود در مسابقات گرند اسلم را تجربه می‌کند برای رسیدن به دیدار پایانی باید از سد یک رقیب سخت بگذرد؛ ویکتوریا آزارنکای بلاروسی که شب گذشته با ارائه نمایشی کوبنده الیس مرتنز بخت ۱۶ قهرمانی را از پیش رو برداشت تا بعد از ۷ سال به نیمه‌نهایی یک گرند اسلم برسد.

آزارنکا که به روزهای اوج خود بازگشته و ۱۰ مسابقه است که در نیویورک طعم شکست را نچشیده در یک‌چهارم پایانی تنها یک گیم به حریف بلژیکی خود واگذار کرد و او را با نتایج ۶ بر صفر و ۶ بر یک درهم کوبید.

سرینا در مسابقه‌های رو در رو ۱۸-۴ از آزارنکا پیش است. آخرین رویارویی آن‌ها نیز به مسابقات ایندین ولز سال قبل باز می‌گردد که بازیکن آمریکایی دو بر صفر پیروز شد.

شایان ذکر است هر دو بازیکن بعد از به دنیا آوردن فرزندان خود نتوانستند در رقابت‌های گرند اسلم صاحب قهرمانی بشوند و فردا برای اولین بار پس از ۵ سال (ویمبلدون ۲۰۱۵) در یک گرند اسلم با هم روبرو خواهند شد.[ad_2]

Write a Comment