99ـمین قهرمانی اسطوره سوییسی؛ فدرر فاتح مسابقات 500 امتیازی بازل شد


تنیسفا: راجر فدرر با شکست ماریوس کوپیل، برای نهمین بار فاتح مسابقات ۵۰۰ امتیازی بازل شد.

در دیدار پایانی مسابقات تنیس ۵۰۰ امتیازی بازل، راجر فدرر، تنیس‌باز پرآوازه‌ی سوییسی موفق شد با شکست ماریوس کوپیل رومانیایی، ۹۹ـمین عنوان دوران ورزشی خود را کسب کند. (نتیجه: ۴-۶ ۶-۷)

فدرر که خود متولد بازل است، توانست برای نهمین بار جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر ببرد. او حالا تنها یک عنوان با ۳ رقمی شدن تعداد عناوین خود فاصله دارد.

رکوردداران بیشترین قهرمانی در تاریخ مسابقات تنیس

جیمی کانرز | ۱۰۹ عنوان
راجر فدرر | ۹۹ عنوان
ایوان لندل | ۹۴ عنوان
رافائل نادال | ۸۰ عنوان
جان مک‌انرو | ۷۷ عنوان

این قهرمانی هم‌چنین ۴ـمین جام فدرر در رقابت‌های فصل ۲۰۱۸ بود. این تنیس‌باز ۳۷ ساله حالا در ۱۳ فصل از دوران ورزشی‌‌اش، حداقل ۴ جام کسب کرده است.

پرافتخارترین بازیکن مرد تاریخ تنیس پس از بازی در مورد این قهرمانی گفت: «این‌که دوباره در تورنمنت محل تولدت قهرمان شوی، درحالی که نمی‌دانی این آخرین باری است که فرصت بازی کردن در فینال را پیدا می‌کنی، و یا آخرین باری است که در شهر خودت قهرمان می‌شوی؛ باعث می‌شود که این اتفاق اهمیت زیادی برایت داشته باشد و احساساتی شوی»

خرید محصولات راجر فدرر در فروشگاه اینترنتی تنیسفا

اسطوره سوییسی که امسال در اوپن استرالیا، ۲۰مین گرند اسلم خود را فتح کرد، ادامه داد: «امروز عصبی بودم و استرس داشتم. این موضوع در جریان بازی شروع شد چون نتوانستم آن‌گونه که می‌خواستم بازی‌ام را مقابل کوپیل پیش ببرم. اما او بسیار خوب کار کرد. به نظرم تنیس خیلی خوبی ارائه داد. خوشبختانه این هفته در استفاده از فرصت‌هایی که داشتم، موفق عمل کردم، بخصوص در ضربات برگشت سرویس و به نظرم همین قضیه قهرمانی را برایم به ارمغان آورد.»

فدرر با قهرمانی در مسابقات بازل، ۵۰۰ امتیاز بدست آورد‌ و مبلغ ۴۲۷,۷۶۵ یورو نیز جایزه نقدی دریافت کرد.

ماریوس کوپیل، حریف فدرر در فینال نیز در هفته‌ای که گذشت توانست دست به خلق دو شگفتی بزند و مارین چیلیچ و الکساندر زورف را حذف کند. او که از جدول مقدماتی به فینال مسابقات راه یافت، موفق شد ۳۰۰ امتیاز از این رقابت‌ها بدست بیاورد. کوپیل روز دوشنبه با ۳۳ پله صعود تا رتبه ۶۰م جدول رده‌بندی بالا خواهد آمد.

اما در رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی وین که همزمان با مسابقات بازل برگزار گردید، کوین اندرسون با غلبه بر کی نیشیکوری ژاپنی در دو ست متوالی (۶-۷ ۳-۶)، به عنوان قهرمانی رسید. اندرسون با این قهرمانی، ضمن کسب مهم‌ترین افتخار ورزشی خود، جواز حضور در مسابقات فینال تور جهانی را بدست آورد.

به این مطلب امتیاز بدهید

[تعداد: 5 میانگین: 4]