آزاد استرالیا ۲۰۲۱؛ پیش‌نگاهی به فینال زنان

[ad_1]

فینال مسابقات آزاد استرالیا در بخش زنان از ساعت ۱۲:۰۰ ظهر امروز بین نائومی اوساکا ژاپنی و جنیفر بریدی آمریکایی برگزار می‌شود.

تنیسفا – نائومی اوساکا قهرمان سال ۲۰۱۹ رقابت‌ها که به دنبال تکرار قهرمانی‌‌ خود در ملبورن و چهارمین جام گرند اسلم‌ است در دیدار پایانی به مصاف حریفی می‌رود که برای اولین بار حضور در فینال یک گرند اسلم را تجربه می‌کند.

اوساکا نفر سوم تنیس زنان در راه رسیدن به فینال غیر از دیدار با موگوروسا که به ست سوم کشید، سایر بازی‌های خود را بدون از دست دادن ست پشت سر گذاشت و حتی در نیمه‌نهایی نیز برابر سرینا ویلیامز نامدار به مشکل نخورد‌.

بریدی ۲۵ ساله که رتبه ۲۴ جهان را در اختیار دارد نیز دشوارترین مسابقه‌اش در نیمه‌نهایی برابر موکووا بود که در سه ست او را شکست داد و راهی اولین فینال خود در گرنداسلم‌ها شد.

اوساکا و بریدی پیش از این سه بار با هم بازی کرده‌اند که بازیکن ژاپنی در ۲ مسابقه آخر به پیروزی رسیده است. آخرین بازی آن‌ها به سال ۲۰۲۰ در آزاد آمریکا برمی‌گردد که اوساکا در ۳ سه ست نزدیک حریف آمریکایی‌اش را شکست داد.

اوساکا ۲۳ ساله که در ۲۰ مسابقه اخیر خود بدون شکست بوده، تاکنون هر بار در گرند اسلم‌ها از یک‌چهارم پایانی عبور کرده در نهایت جام قهرمانی را بالای سر برده و به نظر نمی‌رسد بریدی آمریکایی امروز بتواند این روند را خدشه‌دار کند.

[ad_2]

Write a Comment