تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۱؛ صعود مقتدرانه جوکوویچ به فینال، پایان ماجراجویی اصلان کاراتسف

[ad_1]

تنیس‌باز صرب حالا تنها یک قدم با نهمین قهرمانی خود در ملبورن و ۱۸ـمین گرند اسلم فاصله دارد.

تنیسفا – در نخستین دیدار از مرحله نیمه‌پایانی اوپن استرالیا، نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان به مصاف اصلان کاراتسف پدیده این دوره از رقابت‌ها رفت و با پیروزی ۳-۰ برابر نفر ۱۱۴ جهان برای نهمین بار به فینال اولین گرند اسلم سال رسید.

مسابقه در دقایق ابتدایی برابر دنبال شد و کاراتسف ۲۷ ساله با ضربات فلت و عمیق خود توانست چند گیمی را پا به پای قهرمان هشت دوره مسابقات پیش بیاید، اما در گیم هشتم جوکوویچ بدون اینکه امتیازی از دست بدهد بازیکن روس را بریک کرد و همین کافی بود تا ست اول با نتیجه ۶ بر ۳ به سود او به پایان برسد. در ست دوم جوکوویچ با نمایشی کم‌نقص ۱-۵ پیش افتاد. پس از آن اگرچه کاراتسف توانست نتیجه را ۴-۵ کند اما تلاش‌های او برای بازگشت به بازی و برابر کردن نتیجه کافی نبود و نوله نهایتاً در این ست نیز ۶ بر ۴ پیروز شد. در ست سوم نیز کاراتسف حرف زیادی برای گفتن نداشت و جوکوویچ با نتیجه ۲-۶ کار را یک‌سره کرد تا برای سومین سال متوالی راهی فینال اوپن استرالیا شود.

این برای ۲۸ـمین بار است که جوکوویچ به فینال یک گرند اسلم صعود می‌کند.

مرد اول تنیس جهان که در این مسابقه نسبت به دیدارهای قبلی خود کم‌اشتباه‌تر ظاهر شد، پس از بازی در این باره گفت: «این بهترین نمایشی بود که در کل مسابقات داشتم. احساس خیلی خوبی داشتم و می‌توانستم راحت به توپ ضربه بزنم. هیچ دردی نداشتم. بهترین مسابقه‌ام تا به اینجا بود که درست در بهترین موقع اتفاق افتاد و برای همین هیجان‌زده هستم.»

جوکوویچ که به دنبال ۱۸ـمین گرند اسلم خود و نزدیک‌تر شدن به رکورد رافائل نادال و راجر فدرر است روز یک‌شنبه در فینال به مصاف برنده دیدار استفانوس سیتسیپاس و دنیل مدودف خواهد رفت. او هرگز در فینال این رقابت‌ها نباخته و در ۸ بار قبلی که به دیدار پایانی رسیده قهرمان شده است.

از سوی دیگر، اگرچه تورنمنت رویایی کاراتسف با شکست برابر جوکوویچ به پایان رسید، اما به نظر می‌رسد داستان موفقیت‌های او تازه آغاز شده است. بازیکن روس که کار خود در این مسابقات را از جدول مقدماتی شروع کرد، در مسیر رسیدن به دور نیمه‌پایانی تنی چند از بازیکنان نام‌آشنای تنیس را از میان برداشت و با شکست گریگور دیمیتروف در مرحله یک‌چهارم پایانی، به اولین بازیکنی تبدیل شد که از زمان حرفه‌ای شدن تنیس در سال ۱۹۶۸ توانسته در اولین حضور خود در یک گرند اسلم به جمع ۴ نفر برتر راه پیدا کند.

کاراتسف ۲۷ ساله که تاکنون تنها ۱۹ مسابقه در تور حرفه‌ای انجام داده، روز دوشنبه در جدیدترین رده‌بندی تنیس مردان با ۷۲ پله صعود به رتبه ۴۲ خواهد رسید.

اضافه می‌شود استفانوس سیتسیپاس و دنیل مدودف فردا ساعت ۱۲ ظهر در دومین دیدار نیمه‌نهایی به مصاف هم می‌روند.[ad_2]

Write a Comment