راجر فدرر با پیروزی بازگشت

[ad_1]

اسطوره سوئیسی پس از غیبتی طولانی با پیروزی به میادین بازگشت.

تنیسفا – راجر فدرر در نخستین مسابقه خود پس از دوری ۱۳ ماهه از میادین با شکست دن اونس بریتانیایی به مرحله ۱/۴ پایانی مسابقات قطر راه یافت.

ست اول نزدیک دنبال شد و فدرر در تایبریک ۱۰-۸ پیروز شد. در ست دوم اونس در گیم چهارم فدرر را بریک کرد و همین کافی بود تا این ست با حساب ۶ بر ۳ به سود تنیس‌باز بریتانیایی به پایان برسد. در ست سوم اما استاد سوئیسی بهتر کار کرد و با نمایشی هجومی ۷ بر ۵ از سد نفر ۲۸ جهان عبور کرد تا اولین مسابقه خود پس از غیبتی ۴۰۵ روزه را با پیروزی پشت سر بگذارد.

اسطوره سوئیسی بعد از این پیروزی گفت: «بازگشت به مسابقات حس خوبی دارد. فرقی نمی‌کرد می‌بردم یا می‌باختم، اما خوشحالم که مسابقه را با پیروزی به پایان رساندم. از سطح بازی‌ام فوق‌العاده راضی هستم، راه طولانی و دشواری را طی کردم که چالش بزرگی در سن و سال من است.»

فدرر ۴۰ ساله در مجموع نمایش قابل قبولی از خود در این مسابقه ارائه داد و به خصوص در ضربات سرویس و فورهند عملکرد خوبی داشت. البته عملکرد او در بخش ریترن (دریافت سرویس) چندان رضایت‌بخش نبود که با توجه به مصدومیت طولانی مدت و دوری او از شرایط مسابقه قابل درک بود.

فدرر از ژانویه سال ۲۰۲۰ و پس از شکست برابر نواک جوکوویچ در نیمه‌پایانی آزاد استرالیا به علت مصدومیت از ناحیه زانو از میادین دور بود و طی این مدت دو‌ بار زیر تیغ جراحی رفت.

قهرمان سه دوره مسابقات در مرحله بعد به مصاف نیکولوز باسیلاشویلی خواهد رفت.

کپی‌رایت ویدیوها: Tennis TV ©

[ad_2]

Write a Comment