طلسم ادامه‌دار اسطوره آمریکایی؛ اوساکا با غلبه بر ویلیامز به فینال آزاد استرالیا رسید

[ad_1]

رویاهای سرینا ویلیامز برای فتح ۲۴ـمین گرند اسلم بار دیگر نقش بر آب شد.

تنیسفا – نائومی اوساکا با پیروزی ۲-۰ برابر سرینا ویلیامز آمریکایی برای دومین بار به فینال اوپن استرالیا راه یافت.

زن شماره ۳ تنیس جهان در این مسابقه که تنها ۶۴ ‌دقیقه به طول انجامید، با نتایج ۶ بر ۳ و ۶ بر ۴ برابر قهرمان ۷ دوره رقابت‌ها به برتری رسید تا برای چهارمین بار به فینال یک گرند اسلم صعود کند.

این برای دومین بار بود که اوساکای جوان موفق شد حریف نامدارش را در یک گرند اسلم شکست دهد. او در سال ۲۰۱۸ نیز ویلیامز را در فینال آزاد آمریکا مغلوب کرده بود.

ستاره ژاپنی تنیس زنان هرگاه از مرحله ۱/۴ نهایی یک گرند اسلم عبور کرده در نهایت جام قهرمانی را بالای سر برده است.

او پس از پیروزی در مسابقه امروز گفت: «زمانی که بریک شدم و داشتم برای دریافت سرویس‌ آماده می‌شدم، این فکر در ذهنم آمد که او بهترین زننده سرویس در جهان است و احتمالاً قادر نیستم او را بریک کنم. اما بعد با خودم گفتم این افکار را رها کن و به این چیزها اهمیت نده. این بود که تلاش ‌کردم در هر امتیاز بهترین بازی‌ام را به نمایش بگذارم.»

اوساکا که سال ۲۰۱۹ برای اولین بار فاتح اوپن استرالیا شد، در صورت تکرار قهرمانی‌اش در ملبورن به چهارمین گرند اسلم خود می‌رسد که دستاورد فوق‌العاده‌ای برای او در سن ۲۴ سالگی خواهد بود. او در مورد قهرمانی در گرند اسلم‌ها گفت: «فکر می‌کنم مردم نایب‌قهرمانان را فراموش می‌کنند. ممکن است اینطور هم نباشد اما در نهایت این نام قهرمان است که روی جام حک می‌شود.»

با حذف ویلیامز، رویای فتح ۲۴ـمین گرند اسلم حالا برای او انگار به یک کابوس تبدیل شده است؛ این اسطوره تنیس جهان بعد از فتح اوپن استرالیا در سال ۲۰۱۷، تا به امروز دیگر نتوانسته به تعداد گرند اسلم‌های خود اضافه کند. ویلیامز که به دنبال برابری با رکورد مارگارت کورت آمریکایی است، طی این مدت در ۱۱ گرند اسلم حضور یافته و چهار مرتبه هم به فینال رسیده اما هر بار به در بسته خورده است.

ویلیامز ۳۹ ساله که دیگر به نظر می‌رسد از ناکامی‌های متوالی‌‌اش کلافه شده است، امروز در نشست خبری خود بعد از پاسخ به تنها چند سوال با چشمانی گریان جلسه را ترک کرد. با این حال او ساعتی بعد در اینستاگرام خود نوشت: «نتیجه بازی ایده‌آل نبود، اما این اتفاقی بود که افتاد. باعث افتخار است که توانستم در حضور شما بازی کنم. تا ابد مدیون و قدران حمایت‌های تک‌ تک‌تان هستم.»

اما حریف اوساکا در فینال، جنیفر بریدی آمریکایی است که برای اولین بار به فینال یک گرند اسلم رسیده است. بریدی امروز در دیداری نزدیک کارولینا موکووا را در مرحله نیمه‌نهایی اوپن استرالیا مغلوب کرد.

نفر ۲۲ جهان در ست اول ۴-۶ پیروز شد و در ست دوم ۶-۳ نتیجه را به حریف چک واگذار کرد، در ست سوم بازی نزدیک شد اما در پایان بریدی با نتیجه ۴-۶ به برتری رسید تا برای نخستین بار راهی فینال یک گرند اسلم شود.

اوساکا و بریدی تابه‌حال ۳ مرتبه برابر هم قرار گرفته‌اند که اوساکا دو بار توانسته مقابل حریف ۲۵ ساله به پیروزی برسد. آخرین رویارویی این دو به نیمه‌نهایی مسابقات آزاد آمریکا برمی‌گردد که اوساکا در ۳ ست به پیروزی رسید. برد بریدی نیز به سال ۲۰۱۴ و مسابقات ۵۰ هزار دلاری نیو برانفلز در ایالت تگزاس آمریکا باز می‌گردد.

دیدار فینال رقابت‌های اوپن استرالیا ۲۰۲۱ در بخش زنان، روز شنبه ساعت ۱۲ ظهر به وقت ایران برگزار خواهد شد.

[ad_2]

Write a Comment