نائومی اوساکا برای دومین بار قهرمان اوپن استرالیا شد

[ad_1]

فوق‌ ستاره ژاپنی به چهارمین گرند اسلم خود رسید.

تنیسفا – در دیدار پایانی مسابقات آزاد استرالیا در بخش زنان، نائومی اوساکا زن شماره ۳ تنیس جهان به مصاف جنیفر بریدی رفت و با پیروزی ۲-۰ برابر حریف آمریکایی برای دومین بار قهرمان این رقابت‌ها شد.

در این مسابقه که یک ساعت و ۱۷ دقیقه به طول انجامید، بازیکن ژاپنی در دو ست متوالی و با نتایج ۶ بر ۴ و ۶ بر ۳ مقابل نفر ۲۴ جهان به برتری دست یافت و به چهارمین گرند اسلم خود رسید.

اوساکا که در ۲۱ مسابقه اخیر خود شکستی را تجربه نکرده بعد از قهرمانی گفت: «گرند اسلم قبلی که در آن حضور پیدا کردم بدون تماشاگر برگزار شد، اما حضور تماشاگران در این مسابقات و انرژی آن‌ها برایم ارزش زیادی داشت. بسیار ممنونم که آمدید. در شرایط کنونی بازی کردن در گرند اسلم‌‌ها یک امتیاز ویژه است و من قدر آن را می‌دانم. از فرصتی که در اختیار ما قرار دادید سپاسگزارم.»

آنچه در بازی گذشت…

ست اول نزدیک دنبال شد و بعد از دو بریکی که در چند گیم اول بین دو بازیکن رد و بدل شد، این اوساکا بود که در گیم آخر توانست با کمی چاشنی شانس بریدی را بریک کند و ۶ بر ۴ پیروز شود. در ست دوم بازیکن ژاپنی در زمانی کوتاه ۴-۰ پیش افتاد و با اینکه بریدی در ادامه یکی از بریک‌ها را جبران کرد، در نهایت اوساکا این ست را نیز ۶ بر ۳ به سود خود پایان داد و قهرمان شد.

این ستاره ۲۴ ساله حالا با دو قهرمانی در نیویورک و دو قهرمانی در ملبورن خودش را در زمین هارد ثابت کرده است، اما او تاکنون نتوانسته در ویمبلدون و آزاد فرانسه از مرحله سوم عبور کند و برای درخشش در این دو گرند اسلم‌ نیاز دارد تا مهارت‌‌هایش در زمین‌های خاک و چمن را نیز بهبود ببخشد.

اوساکا روز دوشنبه در تازه‌ترین رده‌بندی با یک پله صعود جای سیمونا هالپ را در رده دوم خواهد گرفت. بریدی نیز با ۱۱ پله صعود در جایگاه سیزدهم جدول قرار خواهد گرفت.

[ad_2]

Write a Comment