نگرانی‌ از افزایش مصدومیت‌ها با تداوم برگزاری مسابقات در شرایط قرنطینه

[ad_1]

مسابقات اوپن استرالیا در حالی به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود که تعداد زیادی از بازیکنان در جریان برگزاری این رقابت‌ها دچار مصدومیت شدند.

تنیسفا – روز سه‌شنبه در جریان مرحله یک‌چهارم پایانی، گریگور دیمیتروف که مغلوب اصلان کاراتسف، پدیده رقابت‌ها شد آخرین بازیکنی بود که به فهرست مصدومان این دوره از مسابقات اضافه شد. متئو برتینی و کسپر رود هم دو بازیکن دیگری بودند که پیش‌تر به علت آسیب‌دیدگی مجبور به انصراف شدند و گفته می‌شود نمایش ضعیف تیم در مرحله یک‌هشتم نیز بخاطر آسیب‌دیدگی بوده است. نادال هم که دیروز با شکست برابر سیتسیپاس از مسابقات کنار رفت در طول مسابقات از ناحیه کمر احساس ناراحتی می‌کرد و جوکوویچ مدعی اصلی قهرمانی نیز با وجود اینکه در مسابقه سوم خود از ناحیه عضله شکم دچار مصدومیت شد ریسک آسیب‌دیدگی بیشتر را به جان خرید و هم‌چنان در مسابقات حضور دارد.

پیش از آغاز مسابقات اوپن استرالیا بازیکنان به مدت دو هفته در قرنطینه قرار گرفتند و حالا بسیاری از کارشناسان افزایش مصدومیت‌ها را ناشی از آن می‌دانند.

نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان می‌گوید اگر برگزاری سایر مسابقات نیز با قرنطینه اجباری همراه باشد بازیکنان زیادی از ادامه فصل انصراف خواهند داد.

جوکوویچ پس از راهیابی به مرحله‌ نیمه‌نهایی گفت: «شاید درکش برای خیلی‌‌ها مشکل باشد اما تعداد زیاد مصدومیت‌ها نشان داد که قرنطینه ۱۴ روزه چه تأثیری روی بدن‌ ما داشته است.»

او افزود: «با بازیکنان زیادی صحبت کردم، اکثر آن‌ها می‌گویند اگر بنا باشد بیشتر مسابقات در قرنطینه برگزار شوند ترجیح می‌دهند از ادامه فصل کناره‌گیری کنند. این مسئله‌ای است که باید در مورد آن صحبت کنیم و من منتظر هستم تا ببینم چه تصمیمی گرفته خواهد شد.»

جوکوویچ همچنین پیشنهاد داد که شاید بهتر باشد همانند لیگ بسکتبال NBA مسابقات در یک مکان و بصورت متمرکز برگزار شود تا بازیکنان مجبور نباشند مدام سفر کنند و در شرایط قرنطینه قرار بگیرند.

این پیشنهادی بود که زورف هم از آن صحبت کرد: «ما در حال حاضر نمی‌توانیم به شهرهای مختلف سفر کنیم. فکر می‌کنم مسئولین ATP باید مثل کاری که در استرالیا انجام شد یک مکان ثابت را در نظر بگیرند و مسابقات را به مدت چند هفته در آنجا برگزار کنند.»[ad_2]

Write a Comment